| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a întrebat:

Oare de ce sunt românii așa creativi cu înjurăturile?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Romani au simtul umorului si o minte agera. Daca zice cineva ca pe roman nu il duce mintea, nu ii functioneaza repede, sau nu stie sa compuna niste fraze si corecte s logice sa il enerveze sau sa il puna sa injure...laughing

4 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Ca-i limba lor preferata si asta e modu in care-si irosesc inteligenta, deranjandu-i pe ceilalti.

| deeeaqq a răspuns:

Suntem nişte şmecheri, csz

| Caro34 a răspuns:

Sunt creativi cu injuraturile insa cu lucrurile bune... Injuram ca birjarii, ne laudam in stanga si dreapta ca suntem cineva, cand in realitate abia stim sa scriem corect romaneste, sa ne semnam (si acolo am vazut o multime de cercuri fiindca nu stim sa scriem, din pacate!), sa vorbim, sa ne comportam! Suntem iuti la manie, aroganti si uitam ca ar trebui sa ne educam in mod continuu si nu cu pumnul in masa ci cu: vorba blanda, rabdare, iubire, prietenie etc. Numai bine!

| Raniaa a răspuns:

Popor de artişti happy