| davidutzu12 a întrebat:

Cine crede ca Dumnezeu exista? Eu cred :d, voi?

Răspuns Câştigător
| inimadeciocolata a răspuns:

Eu cred, normal fata de alti copii loviti la cap care spun ca dumnezeu este raul si nu exista.fundaaaaaaaaaaaaaaa...plizzz...

| VictorMihail1990 a răspuns (pentru inimadeciocolata):

Sa mori tu? poti sa juri tu, cu mana pe biblie, ca esti facuta din lut, ca dumnezeu a creat tot, ca lumina a creat-o dumnezeu? NU POTI! faza asta cu raiul si iadul au fost facute ca sa mentina pacea in lume, si ca omul, in vremurile vechi, vedea cerul senin si placut in timp ce pe pamant erau eruptii vulcanice, cutremure. crezand ca acolo e dumnezeu, care da ploaia, fulgerele etc.iar pamantul l-au vazut ca un loc intunecat, din care iese lava (din cauza eruptiilor vulcanice), in care nu puteai intra decat mort..si l-au numit iad, daca ACEST DUMNEZEU, ar fi ( eu cred in dumnezeu, dar incep sa ma indoiesc) nu ar mai fi atatea razboaie... unde este DUMNEZEU ATUNCI CAND OAMENII MOR DIN CAUZA BOLILOR SI DIN CAUZA FOAMETEI? HA?!?!

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ce intrebare stupida, fiecare cu credinta lui...Eu nu am nici cea mai mica picatura de credinta,pentru ca preotii fura,biserica fura,minte si tot felul de chestii ciudate. Daca nu ar fi existat persoane cu mintea mai deschisa,adica atei,acum numai exista nisti TPU, nici internet, nici calculatoare...acum probabil, fiind ora 9:45 eram la biserica, fara parerea noastra, obligati de societate. Raspunsul meu e ca biserica e cea mai mare afacere.

| E7103385 a răspuns (pentru Thunderstruck):

De acord. Dar relatia cu Dumnezeu nu trebuie sa-ti fie afectata de pacatele, prostiile si afacerile preotilor, a Bisericii. Personal ma duc numai de Pasti la Biserica si cind se nimereste sa fiu in excursie, dar cred cu tot sufletul in Dumnezeu si ori de cite ori reusesc, rostesc Tatal Nostru si alte rugaciuni.

| MioaraParalescu a răspuns:

Exista 100%