| anonim_4396 a întrebat:

Cine este Dumnezeu dupa parerea voastra?

4 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Dumnezeu este Dumnezeu... cel care te-a facut pe tine si pe minehappypacat ca unii n-au puterea de-a recunoaste acest lucru

| andrei a răspuns:

Pentru mine nu prea mai exista un Dumnezeu...sad adica daca oameni ar fi fost facuti de El de ce avem atatea organe si toate cele? de ce nu sufletul sa ne dea energia aia?

si daca tot el a creat pamantul universul care e nemarginit ine la facut?

| BolO a răspuns:

Creatorul! Si cand zic asta se incadreaza absolut tot!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine Dumnezeu este totul tot ce vezi tu pe acest pamant la creat Dumnezeu.In primul rand din iubire pentru noi Dumnezeu la trimis pe singurul Sau Fiu Iisus Hristos ca sa ne mantuim...in loc noi sa-i multumim, l-am batjocorit, si cu toate acestea Dumnezeu tot ne iubeste,
Dumnezeu este un ocean de iubire,, Asa ca Dumnezeu pentru mine este totul desi eu fac o gruaza de pacate... Dumnezeu ne iarta.

Asa ca eu cred in Dumnezeu.