| IHateLuvStorys a întrebat:

Cine imi da sh mie niste statusuri triste, ceva original, nu copy si paste! Ms anticipat... cel mai inventiv:fOONDa:X:*

Răspuns Câştigător
| anaMARIA a răspuns:

Ma mint ca este bine, ma mint ca inca tine... Ma-ntreb de ce ma mint? Ma mint ca nu-mi e dor de tine... sigh
Sper sa te-ntorci asa cum o faceai mereu. Imi este greu dar n-am tupeu sa o arat, asa sunt eu
Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor. Am incercat dar nu te pot uita asa usor...
N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam fiindca mi-e dor de baiatu’ pe care mai de mult il iubeam
Eu am crezut in tine tu ai facut tot ce ai vrut si poate ai tinut la mine dar sa-mi arati nu ai stiut.
♥ Promisiuni uitate, nepasate, Amintiri si vise destramate, Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi, Imagini derulate cu noi amandoi.
Nu mintea mea,ci inima e proastă, aş vrea să`i dau delete, delete...dar nu găsesc tasta.
Ma gandesc la fostul iubit.Si cand zic iubit inseamna ca l`am iubit.
*Si daca viata`i cruda... o pun pe gratar*
♥ Sunt destui ca mine, destui ca tine, care speră de fiecare dată ca totul va fi bine.
♥ Când îmi merge puțin bine și zic și eu că reușesc, atunci mai rău, dar tot mai rău în morții mei greșesc.
♥ Dupa ploaie nu vine întotdeauna soare, din viața asta pleci un oarecare.
♥ Vad paharul gol si atunci cand este plin.
Non ho bisogno di gesti folli, ma di piccole sincere attenzioni-Cel mai rau prieten... cel mai bun dusman.
Am trecut singura prin vant si ploi, am nevoi... da sigur nu nevoie de voi!
Timpu` trece, nu sta sa-mi leg eu siretu` nu se da iar Startu` daca n-am pornit cu dreptu`!
Pot fi tare, pot fi slaba nu conteaza niciodata, la cate pietre in cap am luat normal ca am caracter de piatra!
● Totdeauna loviturile cad pe locul unde e rana.
● Am crezut in vorbe false si am dat`o `n bara. pot sa promit ca nu o sa fiu aceiasi si a2a oara
●Prefer sa tin aproape doar persoanele care-mi vor binele. eu nu numesc prietene toate cretinele!
●Am crezut prea multe Prostii.Asta va fi Ultima.Sa stiiwinking
● A doua oara n`o mai fac.mi-am bagat mintile in cap.promit ca o sa fiu qminte de`acum inainte.
●Deci nu lasa pe nimeni sa devina totul pentru tine caci atunci cand va pleca vei ramane fara nimic si nu e bine.
● Vreau să schimb lumea! Măcar lumea mea!
● Nu ai dreptul sa te minti, sa te pacalesti, sa renunti.Nu ai dreptul sa mori atata timp cat inca traiestiwinking!
● Nu adăuga ani vieţii.Adaugă viaţă anilor!winking
● Da recunosc au fost clipe in viata mea in care imi doaream sa mor. Dar speranta si dorintsa ma ajutau mereu sa fac pasul urmator!
● Iar daca-ti vine in cap o amintire regretata. Gandeste pozitiv la prezent, ca altadata.
● Singura ma scol, singura ma culc.Singura ajung oriunde ma duc.
● Intr`o zi. Usa care m`a lovit. Va cersi sa ii mai calc pragu'!
● Tu nu sti cum e sa ii ceri timpului sa repete momentele cand nu duceai lipsa de zambete
● Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!
● Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!
●Trag un zambet fals pe care toata lumea-l crede, doar ca sa-i arat prostului ce pierdewinking
● Nu tine de mine sa te fac om mai bun.Chiar de eu aprind tigara tot tu o faci scrum
● Acum e prea tarziu sa repar ce am stricat.Mult prea tarziu sa sterg unde am scuipat
● N`au ramas decat amintiri, tu te`ai schimbat. M`ai facut sa plang prea des, am renuntat!
● Ma intrebi de unde-a aparut atata ura-n ochii mei. E vina ta. Tu m-ai facut sa te privesc asa cu ei.
• Si as vrea sa schimb ceva dar e tarziu nu mai pot
● Nu-nteleg, doar o voce-mi spune "vei regreta", si ma-nfioara faptul ca e vocea mea.
● Ma chinui sa par indiferenta, degeaba ma ascund.Ca sunt sau nu indiferenta,te doare fix in fund oh go on
● Nu, n-am stiuut ca toate lucrurile bune sunt doar bune la-nceput!
● Poate c-am gresit,poate c-ai gresit, Dar nimeni nu a stiut ce am simtit cand ne-am despartit
● Iti spun acestea sa te invat nu sa ma razbun...Nu lovi un om tocmai pentru ca are suflet bun...Fiecare palma luata pe alta cale este data... Fiecare palma data o iei de zece ori odata!
● Tu nici macar nu stii de cate ori glumind ti-am zis adevarul!
● Suport orice durere, orice problema depasesc, dar cand vad ca plange ea innebunesc!
●Nu mai exisa o alta cale pentru o alta impacare sad
● Mai rau nu poate fii,o sa reusesc Bineinteles ca imi pare rau si totusi uite ca zambesc
● Se spune ca iubesti o singura data`n viata,o singura iubire, atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
●Fac mai mult rau decat bine! Nu pot sa fiu buna cand ele sunt jigodii cu mine, ma tine in loc o supradoza de orgoliu, nu pot sa fiu un pres in plus la ele in portofoliu!
●Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine.
●Dar am plecat cu capul sus din viata oricui.oricand.Chiar daca dupa colt imi vedeam sufletul plangand
●Incerc sa am suflet de fier, si principii de stanca!
●Ultima speranta sau primul pas in viata.Invata sa-i infrunti pe toti fara o lacrima pe fata!
●Cand am vrut sa ma ridic am picat.N-am invatat ce-a trebuit...Pacat!
●Zambesc fals happy Stiu ca e ultima data. Incerc sa par fericitaa! Nu mi-a iesit niciodata.sad
●Nu pierde vremea acum si i'a aminte la ce spun:cand simti prea multe goluri in stomac, ia'ti un portar mai bun.
●De ce a trebuit sa crestem? Nu stii? Parca mai frumos era la stadiul de copii!
●Trebuie sa dai timp timpului pentru a-ti rezolva problemele.
●Îmbrمcat în zâmbete aproape orice om e fals, am crezut în ochi sinceri ؛i, da, m-am ars!
●Oricât de mult ar suna a tragedie, pot să ţi`o spun ca pe o glumă, sau ca pe o poezie. Intens! Priveşte-mă cu interes,adânc în ochi, să vezi răbdarea cu care mă uit fix aşteptând să crapi!
●Acum mă uit pe geam şi zâmbesc. Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc
●O prietenie ca asta nu se pierde asa usor, a fost o cearta prosteasca si multa invidie venita din exterior
●E-o lume mare afara si tot ce te-nconjoara Te forteaza sa te schimbi, si te va transforma in fiara
●Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva
●Invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!
●E al dracu sentiment, fii atent la piept ce strangi. Ca daca azi esti fericit, maine s-ar putea sa plangi

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pe un deal creste o cizma...
join the dark side...we have cookies big grin
join the dark side...we accept donations big grin

| Bellabelutsag a răspuns:

Hai ca Incerck sa iti dau eu.:Xfunda?:X
o ¤»•sufletul mi-e pustiu nu mai gasesc decat un fir firav de amar si praf, senzatiile de placere si durere nu le mai simt, nu-i nicio grija sunt doar emotii calme si reci uitate-n povesti •
Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…

"Cand dOi Oameni se iubesc` Cu` adevaRaT` FaC` ToT` posibilu` Sa` uiTe` Ce s`a inTamplaT` Ca dOi` Copii` Ei` din` Cand` in Cand` se` Mai` CerTau` si` ToT` Ca` dOi` cOpii` se` impaCau`"

sa ai curaju` sa spui DA[:d]sa ai curaju` sa spui NU[:*]sh`n fiecare clipa grea sa ai curaju` sa fi TU[]
Astea sun facute de mine mai bine facute de mine decat vb ta copypaste Sper ca te-am ajutat Foonda?:Xbig hug

| AnnaMaryaaa a răspuns:

Ma uite bog`u meu http://annamarya15.wordpress.com/

gasesti tot ce vrei tu:*:*:*:*:*:>:D