| Dianananahalfpastee a întrebat:

Cine imi explica clar cum se fac modele de bratari cu noduri?
Dau fundita si voturi daca imi ziceti ceva modele...

Răspuns Câştigător
| DragosBaaws a răspuns:

Pai daca vrei faci din 6 fire.Ex:primele 2 fire sa fie rosi dupa aceea urmatoarele 2 fire sa fie galbene si ultimele 2 sa fie verzi.
primul fir(rosu)il inozi cu al 2 lea fir, cu al 3 lea, ...si cu al 6 lea.si firul cu care ai inodat restul firelor il duci dupa ultimul fir(ultimul fir e verde) si tot asa.cu primul inozi restul(de la stanga la dreapta)si dupa ce ai inodat cu toate il duci la capat.

2 răspunsuri:
| DragosBaaws a răspuns:

Pai un model e de a inoda primul fir cu toate iar apoi il duci la capat.se repeta de multe ori faza

| Dianananahalfpastee explică (pentru DragosBaaws):

Cum adica "il duc la capat"?
din cate fire se face?