| Sebastian222 a întrebat:

Cine imi explica cum sta treaba cu inchirierea masinilor? am vazut in ziar si m-ar interesa si pe mine sa inchiriez o masina cateva zile, funda

Răspuns Câştigător
| Claudes a răspuns:

Suni la numarul lasat in ziar, fixezi o data de intalnire cu agentul. Prezinta-te la data si locul stabilit pentru livrarea masinii. Ai grija sa nu intarzii, unele companii penalizeaza aceste abateri. Daca stii ca vei intarzia, anunta din timp agentul responsabil cu livrarea autoturismului tau. Atunci cand iei in primire masina, trebuie sa te asiguri ca ti-au fost inmanate toate documentele, echipamentele suplimentare solicitate si cheile. Verifica nivelul de combustibil pentru a nu avea surpriza de a plati ce nu ai consumat. Daca observi eventuale stricaciuni, mici zgarieturi, pe care agentul nu ti le-a pus in vedere, comunica-le, pentru a nu avea probleme la returnarea masinii. Cam asta ar fi. O seara/noapte placuta!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Închirierea te costă destul de mult, mergi la sediu pentru condiții și termene.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai peste 21 ani si permis de minim un 1, cam asta e conditia general la companiile de inchirieri auto.

Trebuie sa platesti pe zilele pe care vrei sa inchirieri plus o mica garantie. Apoi stabilesti cu firma de uned vrei sa ridici masina si unde vrei sa o lasi. Politica in general e sa o iei cu rezervorul plin si sa o aduci la fel

| BogdanRoxanaDove a răspuns:

Hello,

Daca mai ai nevoie de masina poti gasi la cei de la firma Five http://www.inchirieri-auto.co

Cu drag