| RobertMrc a întrebat:

Am 2 masini si vreau sa le inchiriez, dar nu pe olx. Stiti daca exista vreo firma in Romania care se ocupa de inchirierea masinilor?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Platesti impozit la anaf din chirie i ti convine?

| relian a răspuns:

Firme de inchirieri sunt,dar alea au masinile lor proprii,nu cred ca ar fi vreo firma curioasa sa iti ia tie masina in chirie.
Ce pot face firmele, e sa iti dea tie clienti, asta daca fac asa ceva. Exemplu vine un client si cere o masina, iar ei nu au masina ceruta, atunci firma ar apela la tine, asta pentru a multumi clientii si ai tine si pe viitor.

Asta trebuie tu sa intrebi.Sa inchiriezi tu masina alora nu cred ca fac aia asa ceva.
Ce poti face este sa dai anunt pe olex si mai stiu eu pe unde, sa fii ceva mai ieftin ca firmele, omu iti da cash, nu declari si ramai cu bani.
Dar afacerea asta nu renteaza decat daca ai f multe masini, deci sa ai firma, e multa bataiue de cap cum zice cineva pe aici.

Deci astea 2 posibilitati ar fi
-Sa inchiriezi tu direct catre client
-Sa fii in legatura cu firmele si aia sa iti trimita clienti.Dar asta trebuie sa intrebi tu firmele daca accepta asa ceva.

| NisipLaMare a răspuns:

Este mai simplu daca le cumpara cineva decat sa le inchirieze, este prea mare bataia de cap, eventual o aduce : julita, afumata pe interior murdara si cu multi km, o aduce inapoi si zice : "uite merge" cand colo dupa 1 km e zdrențe.