| mﻵca a întrebat:

Cine imi spune si mie la ex asta ca nu prea stiu ce sa scriu ...Deci ex ste cam asa :
Ioan Slavici vede literatura ca pe o modalitate de a educa, de a forma oamenii : "In gandul meu, rostul scrierii a fost totdeauna spre o vietuire potrivita cu fira omeneasca ". Ce mesaj transmite scriitorul prin nuvela Popa Tanda, conform acestei marturii de credinta?

3 răspunsuri:
| Geno a răspuns:

Vreau si eu raspuns la aceasta intrebarecryinglaughing

| alexyka2014 a răspuns:

Nici tu nu stii raspunsulcrying si eu am nevoie de raspuns la acest exercitiulaughing

| mﻵca explică:

Ps: dau funda la cel mai bun raspuns iar restul vot love struck