| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine parintii mei sunt rasisti ce sa fac nu ma lasa sa vorbesc nici cu acele colege care sunt de etnie rroma mia interzis sa stau cu ele au spus sa nu am nici o legatura cu ele cum pot sa le demonstrez ca nu e asa cum cred eicrying crying si apoi eu am o relatie cu un tigan am doar 15 ani nun vreau sa ma marit cu el e ceva trecator ce pot sa fac il iubesc pe tip dar daca afla nun stiu ce se alege de mine pentru ca sunt foarte foarte severi cine ma ajuta cryingcryingcryingcrying?

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ca vrei ca nu vrei.rromi sunt priviti cu o oarecare rautate de ceilalti.Nu toti sunt rai, cum nu toti arabi sunt teroristi. dar frica lor fata de ei s-ar putea sa aiba unele radacini in trecut.
Tu poate il iubesti pe tip. dar ai uitat cati ani ai? Sunt severi cu tine din cauza varstei.ca nu esti tu in stare de acum sa decizi ce e bine si ce e rau.
Nu zic sa faci ca ei. dar crezi ca ce faci tu e cel mai bine?

| Klara a răspuns:

Si eu am avut probleme din cauza religiei si etniei mele, multi se fereau, da' nu ma prea interesa :-|

| danadanutza10 a răspuns:

Buna, sa stii ca multa lume e rasista mai ales cand vine vb de rromi, si eu a intampinat o asemenea problema cand au aflat parinti mei ca colega mea de banca si cea mai buna prietena a mea e de etnie roma dar au inceput sa o cunoasca treptat si acum nu mai au nici o problema bine asta se intampla acum 5 ani. daca doresti sa vb mai multe id meu de mess e danadanutza1015@yahoo.com

| Udroiu_Iuliana_Maria_2001 a răspuns:

Și eu am aceeași problemă