| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si imi place de un tigan dar parintii nu sunt de acord intre timp eu sunt cu el dar parintii nu stiu ce as putea face parintii mei sunt rasisti si nu ma lasa sa stau nici cu unele colege pentru ca sunt de etnie rroma ce as putea face? pentru ca tin foarte mult mult la tip si ai mei nu ar intelege niciodata asta. si asa ma tin inchisa mai mult in casa nu prea am voie sa ies daca vor afla mar tine ca la puscari pentru ca tatal meu este o fire foarte severa ce sa fac?

23 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Analizeaza ce ai in comun cu acest baiat.Cititi aceleasi carti? Mergeti la aceleasi concerte simfonice? Apreciati aceleasi maniere? Aveti ganduri similare in ceea ce priveste cariera? Va potiviti la gusturi? Aveti aceleasi paiuni? Esti prea mica pentru o relatie complicata.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa asculti de parintii tai, inca esti mica si inca un lucru parintii nu doresc raul propriului lor copil, daca sint mai severi asta nu inseamna ca sint rai, iti vrea tie binele.

| Psihoyounger a răspuns:

Fa cum iti dicteaza inima! Bafta!

by Psihoyounger

| scootsie a răspuns:

Draga mea...la 15 ani te indragostesti de oricine...pe la 18-20 te dezmeticesti si incepi sa "sortezi."...Parintii tai au avut varsta ta si vor sa te fereasca de suferinta...Asculta-i...Si inca un sfat...lasa pentru mai tarziu dragostea si acum cauta sa inveti mai mult...constat ca ai greseli de ortografie... E varsta cand trebuie sa te educi pentru. tine in primul rand si apoi pentru. societate.Vei regreta mai tarziu pentru., scuza-ma, dar tiganul, tot tigan ramane...

| ellene a răspuns:

Asculta de parintii tai. Sunt sigura ca o sa gasesti un roman mult mai frumos ca tiganul asta pe care parintii tai nu il vor in preajma ta. Ei iti vor binele.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Eu nu iti spun sa nu fi cu el dar, parinti tai au dreptate in a nu fi cu el dar nu e drept sa te tina ca la puscarie in casa...lasa-l el te insala crezi ca lui ii pasa de tine? profita ca esti romanca si esti frumoasa, asa a patit matusa mea acum 13 ani sa incurcat cu un tigan iar tata-l ei si cei din jur i-a spus sa nu fie cu el dar ea tot a fost si a ramas insarcinata si in ziua in care ea a nascut el a parasit-osadSi ea a trebuit sa se chinuiasca sa creasca copilul si avea doar 18 ani, si statea doar cu tata-l ei pentru ca mama ei a murit, si plus la tara cum stateau a fost greu, si a facut un copil(verisoara mea)care e si romanca si tigana si daca ai vedea cum se comporta si are doar 14 ani si cate face si spune... e decizia ta dar vei gresi.Succes

| domidoc a răspuns:

Tie iti place doar aspectul lui fizic. Dar ai idee ce inseamna sa intri intr-o familie de tigani ca nora[netiganca]? Vei fi sclava, fara nici un drept.Doar sa muncesti tot timpul pentru. ei si sa torni la puradei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este vorba ca e tigan roman italian etc., deocamdata nu cred ca ar trebui sa legi prietenii de genu acesta! trebuie sa-ti faci prieteni (mai ales acum cit esti la scoala) da, nu zic nu! dar gindeste-te ca ai viitorul in fata si parintii iti vor tot binele din lumea asta! Ce-ti convine sa ajungi o manelista sau sa ai o profesie decenta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai fata, la cum ii cunosc eu pe rromi, pe tine te va f. e si de insurat se va insura cu o tiganca.de ce? nu-si poate permite altfel nu-i va permite neamul lui altfel.au legile lor separat de ale noastre.ascultati parintii. dar daca ei ti-au interzis si tu tot esti cu el pai nu e chiar sever tatal tau.si daca el te vinde? de unde stiu parintii unde sa te caute?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ascultati parintii! asta este singurul meu sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai vazut sau auzit de vreun tigan sa-si aprecieze consoarta dupa ce s-a saturat de ea. Sa simta el ca tii foarte mult la el si sa vezi bataile cu vin din orice motiv. La inceput e un milusel dar dupa aceea sa te ti bine, ca nu sti ce ti se poate intampla. Eu traiesc in mediul lor si am cunostinte. Gandeste-te la viitorul tau si la parinti. Ana, 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce iti trebuie un tigan? Sunt sigura ca vei regreta! Normal ca parintii tai nu sunt deacord...stiu ei ce stiu!happy Mai bine asculta`i pe ei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg perfect.si eu am tot 15 ani si eu am umblat ca tiganii si am avut multe probleme din cauza asta:am fugit de acasa[cu o prietena]de frica sa nu afle ai mei de faptul ca am umblam ca ei, dar m-au gasit si a fost si mai rau ca am fugit. iar acum nu mai am voie sa ies din casa...consideram ca au dreptate parintii si mai ales ca un rrom nu s-ar insura ca o romanaca.se mai intampla dar sunt cazuri foarte rare.si crede-ma ca mie imi sta gandul tot la ei si stiu ca nu e bine.si mai ales sa te mariti ca ca un rrom.gandeste te:daca el isi bate tiganka lui[am vz ca ochii mei] u, fiind romanka, crezi ca ai merita alt tratament? in fine.nu sunt in masura sa te judek sau sa te sfatuiesc pentru ca sunt in aceeasi situatie... voiam doar sa citesty si parerea mea [succces in ceea ce vei face]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baaa taceti in **** mea. ba daca esti barbat fi rrom!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am tot 15 ani si la fel ca tine iubesc si eu un rrom sa stii, si parintii mei au stiu de el si au fost foarte incantati, ba chiar ma vizita, acum din pacate sunt certata cu el, sti tu cum e vb aia "Ferest-te de iubirea de rrom! "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti niste rasisti toti, eu sunt tian si mi as da viata pentru o romanca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca l-ai lasat de mult...eu am fost "patita" si stiu cum este.
M-a facut sa il ADOR, se purta exemplar cu mine, imi vorbea frumos, era totul atat de OK incat nu m-as fi gandit vreodata la urmarile tragice care au avut loc.
A inceput prin a-mi adresa cuvinte urate, prin a ma obliga sa fac unele lucruri(gen sex oral), ca mai tarziu sa aflu ca era insurat si avea un copil.
Desi aceste lucruri aflate, el tot insista sa ne continuam "relatia".
Niciodata nu voi mai avea incredere in niciun rrom, si contrazic faptul ca nu conteaza daca e rrom, italian sau alta nationalitate, pentru ca nu cred ca mai exista caractere asa "murdare" ca ale tiganilor, dupa cum spune si o vorba din popor"cum rachita nu e pom, nici tiganul nu e om".
Daca nu vrei sa ajungi si tu ceea ce am ajuns eu, un obiect sexual ieftin, opreste-te.De fapt, sper ca te-ai oprit atunci cand a trebuit.
Si te asigur eu ca vei intalni astfel de iubiri, care fiecare la randul ei va fi marea ta iubire, insa adevarata dragoste o vei intalni doar atunci cand vei fi matura si vei constientiza ce inseamna de fapt a iubi.
Maria, 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie tata nu stie de el doar mama nu cred ca ar fi de akord dar nu am de gand sa ii spun foarte curand mai ales pentru ca banuieste ca umblu ca tiganii si chestii spre deosebire de tine eu umblu numai ca rromi si sunt romanca nu am o prietena romank numai rromi dar nu toti sunt la fel daca ajungi sai cunosti sunt de treaba si te ajuta in absolut orice(aici vb despre tiganii din ferentari pentru ca cu ei am anturaj despre care se zice ca sunt cei mai rai, dar nu este adevarat umblu de 3, 4 ani ca ei si nu mi s-a intamplat nimic dimpotriva sunt chiar protejata)prietenul meu este rrom are 20 de ani si sunt ca el de aproape un an(10 luni) si nu mi-a facut niciodata propunerii indecente(gen sex oral)si de asemenea nu am avut relatii intime pentru ca nu am vrut eu nu ma presat niciodata si ma inteles nu cred ca ar trebui sa fie toti judecati dupa tot ce auzim la televizor si este adevarat mai sunt si unele cazuri nefericite. E u te sfatuiesc sa vb ca mama ta sai explici pentru ca este femeie si intelege mai bine, iar cu ajutorul ei poate reusesti sa-l cinvingi si pe tatal tau, dar inainte de toate te sfatuiesc sa mai atepti o vreme sa vz daca relatie chiar rezista, sa te convingi tu ca te iubeste, sa fii sigura ca in cazul in care o sa-l accapte tatal tau sa nu fie in zadar(adica dupa putin timp sa te desparti de el)Eu ti urez noroc si in cazul in care nu ai intelegere din partea parintilor o perioada incearca sa nu va mai vedeti asa des, sa vb mai mult la telefon pentru ca tatal tau sa isi recapete increderea in tine si dupa aceasta o sa vezi ca o sa te lase afara, dar intalneste-te ca el in lokuri in care sti ca nu intalnesti oameni cunoscuti care i-ar putea spune tatalui tau.Iti urez bafta si fericire alaturi de tiganul tau! Ally 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara rromi. fetelor rasa aceasta este diabolica, nu va incredeti in ei.

| eu1893 a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic si eu sunt in aceeasi situatie... numa ca eu am 18 si ea 19 happy

| lalala_5386 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatiesad am 15 ani. el 17 si este rrom.
numai ca la mine inca nu au aflatsad
eu nu vreau sa-l las...intr`adevar e rrom. da e romanizat.si oricum, daca e rrom nu inseamna ca e la si rau. Nu trebuie sa catalogam o persoana dupa o generalizare idioata care spune ca sunt hoti golani etc.
Eu il iubesc si el ma iubestesad
Si nu am de gand sa ma despart de elwinking
Doar ca nu stiu cum va reactiona tata... e in stare sa ma lase pe drumuri daca afla ca sunt cu un tzigan x(
Atunci cand vor afla...eu voi incerca sa le explic ca il iubesc si voi incerca sa ii conving sa ma lase cu el...si daca nu ma lasasad, nu stiu cred ca ma voi vedea pe ascuns cu el si tot ma vadwinking
crying

| Nicolasxd a răspuns:

Si eu sunt țigan și nu aș lasa-o indiferent că e româncă, daca îl iubești nu-l lăsa chiar dacă ai tăi nu sunt de acord nu toți țigani suntem la fel poate el chiar vrea ceva serios cu tine

| Alexandru_Gaby_Miga_1993 a răspuns:

Acm îți bati joc sau ce? nu toți țigani știu sa citească dar asta înseamnă ca nu știe sa iubească?