| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si imi place de un tigan dar parintii nu sunt de acord intre timp eu sunt cu el dar parintii nu stiu ce as putea face parintii mei sunt rasisti si nu ma lasa sa stau nici cu unele colege pentru ca sunt de etnie rroma ce as putea face pentu ca mi-au spus sa nu mai am nici o legatura cu ele si totusi sunt colegele mele, eu tin foarte mult mult la tip si ai mei nu ar intelege niciodata asta. si asa ma tin inchisa mai mult in casa nu prea am voie sa ies daca vor afla mar tine ca la puscari pentru ca tatal meu este o fire foarte severa ce sa fac? ce sa fac

12 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Poi o metoda ar fi sa vorbesti cu mama ta ca ai psus ca tatal tau e foarte sever, si sa o rogi sa le chemi o data pe prietenele tale acasa sau p iubitul tau ca sa vada si ei cu cine iesi pe afara, adica dupa cum ai scris tu acolo mi se pare ca "prietenii tai" nu sunt deloc rai cum cred parintii tai. Sau o alta metoda ar fi sa vina sa te cheme afara sau la telefon si sa vorbeasca foarte politicos etc... poate vad si parintii tai ca nu au de ce sa se teama...asta daca chiar tii sa te vezi k ei...Stii foarte bine ca tiganii nu au o reputatie foarte buna.mai sunt si exceptii da foarte rar.deh...succes.happy

| lolly_3072 a răspuns:

Poi o metoda ar fi sa vorbesti cu mama ta ca ai psus ca tatal tau e foarte sever, si sa o rogi sa le chemi o data pe prietenele tale acasa sau p iubitul tau ca sa vada si ei cu cine iesi pe afara , adica dupa cum ai scris tu acolo mi se pare ca "prietenii tai" nu sunt deloc rai cum cred parintii tai .Sau o alta metoda ar fi sa vina sa te cheme afara sau la telefon si sa vorbeasca foarte politicos etc...poate vad si parintii tai ca nu au de ce sa se teama...asta daca chiar tii sa te vezi k ei...Stii foarte bine k tiganii nu au o reputatie foarte buna..mai sunt si exceptii da foarte rar..deh...succes..happy

| lolly_3072 a răspuns:

Poi o metoda ar fi sa vorbesti cu mama ta ca ai psus ca tatal tau e foarte sever, si sa o rogi sa le chemi o data pe prietenele tale acasa sau p iubitul tau ca sa vada si ei cu cine iesi pe afara , adica dupa cum ai scris tu acolo mi se pare ca "prietenii tai" nu sunt deloc rai cum cred parintii tai .Sau o alta metoda ar fi sa vina sa te cheme afara sau la telefon si sa vorbeasca foarte politicos etc...poate vad si parintii tai ca nu au de ce sa se teama...asta daca chiar tii sa te vezi k ei...Stii foarte bine k tiganii nu au o reputatie foarte buna..mai sunt si exceptii da foarte rar..deh...succes..happy

| lolly_3072 a răspuns:

Poi o metoda ar fi sa vorbesti cu mama ta ca ai psus ca tatal tau e foarte sever, si sa o rogi sa le chemi o data pe prietenele tale acasa sau p iubitul tau ca sa vada si ei cu cine iesi pe afara , adica dupa cum ai scris tu acolo mi se pare ca "prietenii tai" nu sunt deloc rai cum cred parintii tai .Sau o alta metoda ar fi sa vina sa te cheme afara sau la telefon si sa vorbeasca foarte politicos etc...poate vad si parintii tai ca nu au de ce sa se teama...asta daca chiar tii sa te vezi k ei...Stii foarte bine k tiganii nu au o reputatie foarte buna..mai sunt si exceptii da foarte rar..deh...succes..happy

| lolly_3072 a răspuns:

Poi o metoda ar fi sa vorbesti cu mama ta ca ai psus ca tatal tau e foarte sever, si sa o rogi sa le chemi o data pe prietenele tale acasa sau p iubitul tau ca sa vada si ei cu cine iesi pe afara , adica dupa cum ai scris tu acolo mi se pare ca "prietenii tai" nu sunt deloc rai cum cred parintii tai .Sau o alta metoda ar fi sa vina sa te cheme afara sau la telefon si sa vorbeasca foarte politicos etc...poate vad si parintii tai ca nu au de ce sa se teama...asta daca chiar tii sa te vezi k ei...Stii foarte bine k tiganii nu au o reputatie foarte buna..mai sunt si exceptii da foarte rar..deh...succes..happy

| lolly_3072 a răspuns:

Poi o metoda ar fi sa vorbesti cu mama ta ca ai psus ca tatal tau e foarte sever, si sa o rogi sa le chemi o data pe prietenele tale acasa sau p iubitul tau ca sa vada si ei cu cine iesi pe afara , adica dupa cum ai scris tu acolo mi se pare ca "prietenii tai" nu sunt deloc rai cum cred parintii tai .Sau o alta metoda ar fi sa vina sa te cheme afara sau la telefon si sa vorbeasca foarte politicos etc...poate vad si parintii tai ca nu au de ce sa se teama...asta daca chiar tii sa te vezi k ei...Stii foarte bine k tiganii nu au o reputatie foarte buna..mai sunt si exceptii da foarte rar..deh...succes..happy

| SweetCandy a răspuns:

Mai eu nu inteleg... cum poti sa il numesti "tigan" daca e iubitul tau?
nu stiu ce sa zic dar cred ca esti micuta si nu au intrat zilele in sac... o sa cunosti o multime de baieti care o sa-ti placa...eu nu am nimic q persoanele de etnie rroma... dar de un lucru sunt sigura...PARINTII TAI VOR CEEA CE E MAI BUN PT TN!

si q siguranta au dumnealor motive plauzibile, daca nu te lasa sa iesi q el!
puphappy
si succes!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Si tu esti rasista. zici "tigan" corect e rrom!

| sharky88 a răspuns:

Le spui k de fapt este marocan sau nigerian sau nepotul lu`Obama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blah

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baga id meu zana_diamant ca sa vorbim mai multe te rog

| iany a răspuns:

Este adevarat ca la 15, ani este f greu sa i ei decizii, atat de grele, dar trebuie sa te gandesti in primul rand ca parintii iti vor binele si daca, cu tatal nu poti vb incearca sa o convingi pe mama sa te inteleaga si fitii prietene spune-i adevaratale tale sentimente si poate o sa vezi ca totul o sa fie ok mul succes.