| Lavinia1998 a întrebat:

Cine stie cand incepe curaj caine fricos...

6 răspunsuri:
| Casa a răspuns:

Salut nu stiu nici eu cand incepe,, curaj caine fricos,, dar incearca sa te uiti pe net la el daca vrei.Bafta si ai grija de tine �

| Alesia87 a răspuns:

In primul rand conteaza cate luni/ani are catelusul. Daca este pui, tu esti cea care il poti ajuta sa nu fie fricos si sa ramana toata viata sa asa.Trebuie sa il scoti foarte des la plimbare si asta nu doar prin jurul casei/blocului, ci prin mai multe parti pentru a se obisnui cu oamenii, cu masinile, cu cainii de pe strada si sa nu ii fie frica de nimic.Il mai poti intarata pe alti caini sau pur si simplu in curte sa il "enervezi" luandu-l de bot pana cand v-a incepe sa latre, sa maraie, sa te muste (o va face usor deoarece esti stapana lui).Il mai poti intarata pe pisici.
Insa, daca este mare si are peste 1 an, nu prea mai ai sanse de a il ajuta sa nu mai fie fricos.

| Casa a răspuns (pentru Alesia87):

Hei se refera la desene care a fost pe Cartoon Network na la viata de caine�

| Alesia87 a răspuns (pentru Casa):

Nu a specificat acest lucru, daca este vorba de un catelus din viata reala sau unul din desene animate.Scuza-ma daca nu am inteles eu bine intrebarea.

| Casa a răspuns (pentru Alesia87):

Nu-i nimic se mai intampla, data vitoare vi mai atenta ok

| FanPoP a răspuns:

A inceput de ieri la ora 21:45 pe Cn, il arata de luni pana duminica.winking