| Khero a întrebat:

Clasicul cliseu... la varsta pubertatii au inceput sa imi apara cosuri pe frunte. Aceste cosuri ma dispera, in afara de faptul ca arata foarte urat, unnele imi lasa si semne. Cum pot scapa de ele rapid si usor? Am incercat tot felul de creme si solutii de la farmacie dar nimic. Tin minte ca atunci cand am fost la mare la inceputul verii, acea perioada cat am fost la mare au disparut cosurile, cand am venit acasa iar au aparut.

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Si mie imi mai apar din cand in cand si le urasc.Ti-as spune ca sunt doar cosuri si o sa treaca, nu sunt decat niste puncte pe fata, dar si eu le urasc! laughing
Eu folosesc in general numai produse de la gerovital (uuuu am facut o rima big grin ) Sunt bune, dar nu toate.Este foarte bun batonul corector.E un fel de font de ten care iti usuca cosurile si pe mine m-a ajutat. Eu am si crema sebo-purificatoare, dar imi e lene sa o folosesc si dimineata si seara, sau mai uit, deci nu stiu ce efecte are laughing
SI inca una foarte buna este crema ultra-activa.Aceasta chiar m-aajutat foarte mult.
Sper sa fie bune si pentru tenul tau. Eu am tenul mai gras din pacate.
SUcceS!