| Zeke123 a întrebat:

Cred ca ati auzit despre Jeff the Killer? Am o intrebare...de ce omoara lumea? are vreo boala? va rog spuneti-mi povestea lui

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Parcă era şi-un joc cu el thinking

| TheBlackCrystal a răspuns:

Era pe creepypasta ( sper ca am scris corect) un intreg articol despre el ca o povestire lunga.El si cu familia ui s-au mutat intr-un nou oras si cum au ajuns acolo au fost invitati s o zi de nastere a unui vecin.dar la inceput el si cu fratele sau nu au fost de acord.
Intr-o zi cand se duceau la scoala in statie de autobuz au aparut alti 3 baieti gen smecherii aia batausi care se cred cei mai tare. Unul din ei i-a furat portofelul lui Liu( fretele lui Jeff) si altul a scos un cutit. Jeff s-a enervat atat de tare incat a rarit la cel cu cutitul i l-a luat si ia injunghiat pe 2 dintre ei apoi celuilalt i-a dat un pumn in stomac.Cand au ajuns acasa mama lor i-a intrabt cum a fost la scoala si Jeff a raspuns ca a fost o zi excelenta.Mai tarziu cineva a batut la usa lor.Cand mama lor a deschis usa era politia care le-a povestit parintilor ce s-a intamplat. Atunci Jeff a recunoscut ca el i-a batut pe cei 2 baieti dar apoi a aparut fratele sau care a zis ca el i-a batut, aratand chiar si cutitul si didicandusi manecile bluzei era plen de vanatai si zgarieturi ca si cum ar fi fost intr-o lupta.Asa ca politia l-a luat pe Liu la scoala de corectie.
Cand a sosit ziua aia in care trebuia sa plece la petrecere el a plecat impreuna cu parintii lui la casa acelui baiat. Cand a ajuns acolo i-a gasit si pe cei 3 baieti. Unul din ei i-a spus ca au o treaba neterminata asa ca s-au luat la bataie din nou de data asta mai rau. Unul din ei a scos iarasi un cutit iar altul a gasit o sticla de vodka si l-a lovit pe Jeff in cap cu ea.El s-a umplut sa tatieturi si si vodka pe fata. Nu imi mai amintesc sigur daca a omorut vreounul acolo afara dar stiu ca Jeff a fugit in baie si a rupt suportul de prosoape di i-a dat in cap unuia dintre cei 3 care s-a tinut dupa el, dar acesta a inceput sa rada si a scos o bricheta din buzunar aprinzand-o si aruncand-o in fata lui Jeff.Atunci el a cazut pe scari fin de flacari si apoi a lesinat. Cand s-a trezit era la spital plin de bandaje si cusaturi.Cand a venit doctorul ca sa ii dea bandajele de pe fata jos acolo era toata familia lui.Cand i l-ea dat jos toti au ramas socati. Fata ii era foarte alba si buzele ii erau are si negre.El a fugit la o oglinda si vazandu-se a inceput sa rada spundand ca ii place cum arata.Cand s-au intors acasa el s-a dus sa doramna din cate am inteles. In miejul noptii mama lui a ajuzit niste sunete din baie ca si cum cineva ar plange acolo aqsa ca s-a dus sa vada ce e. Acolo l-a gasit pe Jeff cu un cutit in mana si cu gura plan de sange. El a spus sa ii placvea mai mult cum arata cand zambea asa ca sia taiat fata in asa fel incat sa rada mereu. Cand mama lui s-a uitat mai bine la el a vazut ca in jurul ochilor avea un cerc negru.Jeff a zis ca ii place foarte mult cum arata dar ca ochii incepusera sa i se inchide asa ca sia ars pleoapele ca sa sta cu ochii deschisi mereu, apoi si-a intrebat mama daca e adevarat ca e foarte frumos.Mama lui i-a spus ca e adevarat si ca se duce la tatal lui ca sa ii ceara parerea si lui dar de fapt ea s-a dus la tatal lui ca sa il intrebe daca nu cumva are vreo arma. Jeff a auzit si i-a omorut p amandoi.Liu,fratele lui a auzit un zgomot dar fiindca apoi nu s-a mai auzit nimic a adormit iaras. El s-a simtit de parca cineva l-ar privi si cand s-a uitat mai bine deasupra lui era Jeff care i-a spus intr-un mod ingrozitor " Go to sleep."
Cam asta a fost povestea scuze daca pe undeva ammai gresit in modul de exprimare sau scriere daca vrei iti las linkul cu povestea in engleza :
http://creepypasta.wikia.com/wiki/Jeff_the_Killer

| fuzzer a răspuns:

Se pare ca povestea lui nu se publica pe internet, e un criminal anonim on serie, necunoscut.

Din cate stiu eu, are ceva probleme la nivel psihic.

| b0oRn a răspuns (pentru fuzzer):

Jeff avea un tata in america el sa sinucis. jeff era un baiat cuminte la un ochi avea dungi negrei de paraca era mai grav thebalckcrystal nu e adevarat ce zici tu fratele, meu la vsiat si l-a vazut

| Danişor a răspuns:

E spune că Jeff ucigașul era doar un adolescent normal...desigur..ERA..până când ceva s-a întâmplat.Niște bătăuși l-au ars pe Jeff într-un foc iar acesta aproape că murise.Desigur rănile fizice i s-au vindecat dar cele mentale nu..Jeff a înnebunit după ce asta s-a întâmplat.Se spune că el avea o arsură în jurul gurii de la acel atac al bătăușilor. Într-o seară Jeff și-a tăiat gura la fel ca celebrul personaj din filmele cu Batman.da. știți la cine mă refer...JOKERUL.
Pe lângă asta se spune că Jeff și-a tăiat ploapele ca mereu să fie treaz. Niciodată să nu adoarmă. Ziua următoare el și-a ucis părinții, și a recunoscut că cineva, ceva dinăuntrul lui l-a făcut să facă asta...dar desigur. Zii tu asta cuiva fără să te facă nebun!
Desigur, legenda încă continuie, se spune că Jeff încă trăiește. Și că ar putea fi oriunde.Poate..chiar aproape de tine(dacă ai ghinion).Se mai spune și că Jeff ucide doar noaptea, iar ultimele lui cuvinte înainte de a ucide pe cineva sunt "Du-te la somn."
Funda?

| Ionescu_Ady_1988 a răspuns (pentru Danişor):

Am auzit de la un intelept ca e un zombi dus cu pluta daca auziti du-te la culcare sa nu incideti un ochii sa treziti pe cine va pe mama pe fratele pe tata dar sa nu iesi din casa daca dormi singur o sa ai la ginion sa incui toate usule si ferestele daca aveti un caine rau nu puneti semnul seara asa il pacliti pe Jeff si cainele pe el eu am un rogvaiel odata a prins un hot daca aveti telefon sunati la 112 se vede ca e un sicopat ar trebui sa se duca la sicolog adica e plecat cu sorcova adica daca niste baieti sar lua de tine l-ai omora nu.atat daca am scris gresit literele sa nu va suparati intelegeti ce spun normal nu sunteti ca Jeff

| animeioana55 a răspuns:

Din povestile citite si auzite pot spune ca din pacate el e un om la care i s-a rupt total filmul, adica un psihopat. Dar am si eu o curiozitate, cati ani are el normal?

| KarinaLee6 a răspuns (pentru animeioana55):

Aproximativ 27 de ani.

| Eli2508 a răspuns:

Nimeni nu stie adevarata poveste a lui Jeff The Killer, in afara de el.Pe net sunt multe povesti care ajung la acelasi final:Jeff devine un criminal in serie dupa ce se mutileaza/a fost mutilat si ca replica pe care ti-o spune inante sa te omoare este:"Go to sleep"
Multumeste-te cu final, niciodata nu vei sti care e adevarata poveste a lui Jeff.

| Motoc_Bianca_2000 a răspuns (pentru Eli2508):

El omoara oameni caci a fost ars si el a fost la spital si ranile fizice sau reparat dar ranile mentale nu si a innebunit si sea taiat gura

| Gabi1359 a răspuns:

In fine vad ca alti ti-au spus povestea lui asa ca eu iti spun despre o victima a lui Jeff.
Era un copil care dormea pana ce s-a trezit cu geamul deschis.
El zicea ca inainte sa adoarma a inchis geamul apoi la inchis din nou.
Copilul se simtea urmarit.
Cand a mai adormit odata s-a trezit cu Jeff.
Sau hai mai bine sa o numesc: Victima.
Victima a povestit ca i s-a facut pielea de gaina si i s-a ridicat parul.
Jeff a spus o replica atat de simpla cat si de ingrozitoare.
A spus: Go To Sleep.
Dar a spus-o intr-un fel in care numai un psihopat ar spune.
Victima a povestit ca avea pielea alba si un ranjet larg si la ochi avea niste cercuri negre.
Victima a incercat sa se fereasca de el.
Apoi a venit politia si jeff a sarit pe geam si a fugit intr-o parcare.
Apoi nimeni nu la mai vazut.
Asta e doar un articol din ziar.

| Sweetygirl12 a răspuns:

Eu stiu ca a inceput sa omoare dupa ce a fost mutilat de niste batausi si cum daunele psihice au fost majore a innebunit si si-a omarat parintii. Apoi a inceput sa omoare pe toata lumea.

| Motoc_Bianca_2000 a răspuns:

El omoara dar n-a fost vina lui are un simt care la facut sa omoare