| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca bebelusii care se nasc cu cancer,malformatii foarte grave,sau maladii de orice gen,ar trebui eutanasiati de la nastere, in loc sa fie lasati sa se chinuie o viata intreaga?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Medicina avanseaza in fiecare zi, de ce sa omori un om care poate fi salvat peste 2 ani?

| zurick a răspuns:

Dacă după ce devin maturi asta își doresc este alegerea lor, dar mai bine înveți un copil să lupte decât să spulberi totul.

| StalkerSoul a răspuns:

E cel mai rau lucru sa iei o viata, fii serioasa.

| TeckTonik997 a răspuns:

Depinde de gravitate, cunosc o doamna de 50 de ani+ care are grija de sora ei de 60+ care e handicapata din nastere, paralizie aproape totala si autism, stie doar sa faca sunete pentru apa si mancare. Nu vad rostul pentru care prima dintre ele trebuie sa isi sacrifice practic viata pentru sora ei care nici macar nu percepe lumea.

| bbu2eugen a răspuns:

E un pacat sincer si pe tine ca mama o sa te doara sufletul mai tarziu daca nu acum.

| Aliendina27 a răspuns:

Doamne fereste! Normal ca nu! Poate in timpul vietii Dumnezeu ii ajuta si scapă de boala. Sunt atâtea miracole!

| AFRAIDs a răspuns:

Nu,nu merita nici lucrul acesta.