| Morenna10 a întrebat:

Credeti ca cititul e invechit? Am 17 ani si ador sa citesc dar unora li se pare o prostie si ma tot intreaba "nu te doare capul?" Voi ce carte ati citit ultima data?

Răspuns Câştigător
| Nordic a răspuns:

Nici eu nu-s un fan al cititului. Mai ales al romanelor siropoase unde un scriitor descrie ce-i facea unei tipe in pat. Dar cititul nu e invechit. Continua sa citesti.E foarte bine. Nu lua in seama ce zic atlii. Ca faza cu "hoooo da' nu te doare capul cat citesti?" am auzit-o si eu si nu erau cele mai inteligente persoane. Eu nu citesc prea mult pentru ca mereu imi atrage atentia altceva.Doar daca e o carte foarte buna. Ultima data m-am apucat sa citesc "Un veac de singuratate" dar nu am stat s-o termin pentru ca subiectul ma plictisea.

14 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Nu doamne, nu cred asta. Twilight amurg, luna noua si eclipsa si legislatia civilalaughing. doamne mie imi place sa citesclove struck

| Gentiana a răspuns:

Bine zis "unora".Si eu adoorr sa citesc.Nu e o rusine sa spui ca inca citesti cu orele.Si eu citesc, dar de la un timp ma plictisesc sa citesc "cu orele", maxim o ora. Ultima data am citit cartea "Pretul fericirii" de Sandra BRown.happy

| Mayyyyyy a răspuns:

Buna! si pe mine multi ma critica deoarece imi place sa citesc nu mult:foarte foarte mult! si ma intreaba de ce iti place? eu le spun ca sunt foarte interesante! ultima carte pe care am citit-o este in vara asta acum 2 zile si se numea(Singur pe lume)foarte frumoasa carte si am sa ma apuc de romanul 1001 de nopti! succes! si nu te lua de pe altii!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Nu e invechit. Cine citeste e o persoana culta.:*
Isi dezvolta vocabularul, vorbirea.
Ultima carte pe care am citit.othinking Morometii.big grin
Pa, pa.

| Anname a răspuns:

Poi eu de cand a inceput vacanta am citit in jur de 10 cartihappy, ultima a fost Omoara-ma de Ana Maria Sandu

| Addiction a răspuns:

Salut. Nuu cititul niciodata nu va fi invechit. Cei care cred asta cel mai probabil nu au citit altceva decit abecedarul de asta si te tachineaza. Cititul te ajuta sa descoperi lumea sa cresti imbogatesti vocabularul. Ultima carte o citesc si acum se numeste,, Unsprezece minute " de Paulo Coelho. E ff interesanta. Ti-o recomand daca ai timp. Pa, pa!:*

| looolliika a răspuns:

Hmm nu am citit nici odata o carte pe deantregu laughing stiu ca acum 102 ai ne-a dat profa sa citim Cismigiu and comp. da... am citii doar vreo 7 capitole restul rezumtelor le-am luat de pe la colegi happy.nu-mi place sa citesc. straight face aa. ba da am citit 2 carti chiar de-a intregu (jurnalul uni pusti I si II, ca restul sunt in engleza) jurnalul unui pusti e chiar singura carte care am citit-o cu placere laughing. ma rog thinking acum depine de fiecare... eu cand vad o carte groasa mi se face rauhee hee

| alinnephilim a răspuns:

Buna, chiar daca te-am sfatuii sa nu citesti crede-ma ca am fii niste magari. Cititu te dezvolta mult (depinde si ce citesti), mie imi plac mult cartile de psihologie. Cititul e invechit pentru cei lenesi tongue. Daca ai aceasta pasiune te-as sfatuii s-o urmezi. Am 17 ani si eu, impliniti ieri tongue. Puterea magica a gandului ( ultima mea carte citita)

| blajsb a răspuns:

Jane eyre cred ca o citesc pentru a 4 oara si nu e prostie sa citesti lasa-i in pace

| grosumira a răspuns:

Nu este adevarat nu este o prostie! din contra el te ajuta la imaginatie! iar eu am citit ultima mea carete acum cateva zile (2-4)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca a citi este ceva invechit. Si mie imi place foarte mult sa citesc si stiu ce cred unele persoane dar asta nu conteaza. Fiecare are o placere. Unora le place sa comenteze altora sa citeasca laughing, cred ca sunt invidiosi atat. Ultima data am citit Mircea Eliade - La umbra unui crin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cititul nu e învechit. Citeşti exact când vrei, dacă îţi place.Eu am 18 şi ador să citesc. Mă face să mă pierd puţin de lume şi îmi lasă imaginaţia să zboare. Puţini pot să înţeleagă asta. Ultima dată am citit "Nimic nu e întâmplător" de Robert H. Hopcke.

| ploiacide a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca nu citesc foarte des, dar imi place sa citesc! Ultima carte care am citit-o a fost "La rascruce de vanturi" de Emily Bronte si vreau sa spun ca atat de mult mi-a placut incat am citit-o intr-o zi laughing. Care mai stiti carti bune, mai spuneti-mi! Mersi:*

| remmus a răspuns:

Nici vorba! Cititul nu va fi invechit niciodata! O carte te formeaza si te informeaza.Si eu sunt un mare "fan" al cartilor si citesc foarte mult,deoarece,pe langa binele pe care ti-l face(de care nu iti dai seama intotdeauna pe moment)iti creeaza si o mare placere(depinde ce carte citesti,dupa preferintele tale)! Sa nu ii asculti pe astfel de prieteni nepasatori care vor ajunge niste distrusi cand vor fi mari si care fac o propaganda dinasta pentru a fi si tu "unul de-al lor".Ma bucur foarte mult ca iti place sa citesti, tine-o tot asa! Si daca te doae capul, faci o pauza.adica nu trebuie sa o citesti pe toata intr-o zi, nu? Bravo! Se vede ca esti un "soi" bun!
Eu ultima data am citit "Olaf Magnificul".