| radugligorm2 a întrebat:

Credeti ca e bine sa fumati sau sa consumati bauturi alcolivce?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu este bine pentru ca ele creeaza dependenta, dauneaza grav sanatatii, si in plus dai multi bani pe ele.Bani pe care ii poti baga in bugetul familiei.

3 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Ce intrebare este asta? normal ca nu e bine. te distrugi singur, iti faci rau propriului corp cu buna stiinta. practic te sinucizi. fumatul este ca un drog, si o data ce te-ai apucat, cu greu mai poti sa scapi. poti consuma bauturi alcoolice, insa cu masura, sa stii cand sa te opresti.

| LaRiiuU a răspuns:

Pai depinde si de varsta care are persoana respectiva. Un copil de 12-13 ani nu cred ca cel mai bun lucru pentru el este sa inceapa cu din astea de la varsta aia. Pentru ca majoritate care incep sa fumeze de mici o fac ca sa para mai mari, mai adulti dar singurul lucru care il fac este sa aumenteze sansa de a avea o boala mai tarziu. Iar in legatura cu bauturile, poti sa bei dar conteaza cantitatile in care o faci. Un adolescent de 15 ani nu cred ca ii este recomandat sa bea pana ramane inconstient, dar poate sa bea un pahar de vin la masa sau o bere. Daca stii cand sa fumezi si sa stii cat sa bei nimeni nu ar avea nimeni nimic de zis impotriva la asta.

| LoveToHate a răspuns:

Da! Dar nu in exces.