| horansgang a întrebat:

Credeti ca la 16 ani ai putea sa te apuci de studierea bibliei? am mai citit versete si le inteleg cam greu.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Biblia nu o poti citi ca pe un roman. Daca nu ai o cultura religioasa, atunci trebuie sa apelezi la cineva din aceasta breasla.

| Meme10Memu a răspuns:

Www.jw.org si un martor al lui Iehova te poate ajuta gratuit si fara vreo obligatie la terminarea studiului biblic.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Stai calm, nici popii nu inteleg ce e acolo, trebuie doar sa crezi.