| Meme10Memu a întrebat:

Studierea Bibliei combate depresia. Voi ce credeti despre aceasta idee?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Foarte afevarat." Ferice de cine CITESTE si de cei ce ASCULTA cuvinteke axstei proirici si PAZESC lucrurile scrise in ea(Apocalupsa 1.3)
Studierea Cuva ntului lui Dumnezeu aduce o fericire speciala in viata oricarui om, te ajuta sa nu mai traiesti in dezacord constant cu propia constiinta.

2 răspunsuri:
| lickypuss a răspuns:

Mie mi-a provocato dar ok.

| Meme10Memu explică (pentru lickypuss):

Disciplina din partea lui Iehova Dumnezeu nu produce depresie ci doar cainta si apoi fericire vesnica.

Intristarea lumii necredincioase produce depresie. happy