| Anonimaaa_6055 a întrebat:

Credeti ca o prietenie oarecum la distanta poate rezista? Adica prietena mea cea mai buna e la alta scoala nu ne vedem decat in weekendeuri sau cand mai vine eu la ea la scoala sau ea la mine, vorbim in fiecare seara la telefon, dar ea mai iese cu colegii ei afara, si eu la fel. Credeti ca poate rezista aceasta prietenie?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu imi vad prietena cea mai buna doar de 2 ori pe an,cand vin in tara, si, de fiecare data e ca si cum n-as fi vazut-o de ieri.Si,suntem prietene de peste 20 de ani.
De ce sa nu reziste prietenia voastra? Ajunge sa o respecti, s-o iubesti si sa stii sa si asculti, nu numai sa povestesti.

| Bubuu a răspuns:

Da,normal.Şi chiar dacă ţi.ar spune cineva că nu va rezista.Sincer...ai asculta.o? În numele lui Dumnezeu...e prietena ta cea mai bună doar.
Şi prietena mea cea mai bună este la mine la ţară şi ne vedem o dată la 2 săptămâni şi în vacanţe.Şi uite că rezistăm de ani buni.
Crede în prietenia voastră şi totul o sa fie bine, te asigur.
Sper că te.am ajutat.

| koryna_8349 a răspuns:

Parerea mea este ca aceasta prietenie va fi inca mai stransa, deoarece eu tot am o prietena cu care nici in wekenduri nu ma vad dar totusi prietenia e stransa!