| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca scoala ne mai ajuta cu ceva? sunt multi care au facut scoala, facultate, liceu...etc si acum lucreazain strainatate! ce rost ar mai avea sa urmam o scoala. daca romania a ajuns ce a ajuns?

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Voi sunteti viitorul acestei tari, nu noi ( astia mai batrani ). Noi ne vom duce intr-o zi...
Daca asa ganditi si nu invatati, da ...se va alege praful...

| seby005 a răspuns:

Sincer daca nu ai relati sa te ajute cu ceva facultatea nu te ajuta cu nimic sunt pline fabricile de absolventi de studii superioare care lucreaza pe un post inferior pregatirii lor si sunt putini cei care resusec sa se afirme,

| sherlock a răspuns:

Scopul scolii e o enigma pentru multi. Societatea face in asa fel ca Romanii sa fie formati numa pentru joburile de jos.

| dr0wn a răspuns:

NU.
Scoala in tara asta si multe altele e...doar ca sa fie.

Daca ai talent poti sa pleci in strainatete si sa-to croiesti drumu.
Daca nu stai in RO si ai o viata de CACA. daca nu ai relatii...

| TurBina a răspuns:

Pai daca nu urmezi o scoala in strainatate cum ai putea vorbi in strainatate? Daca nu faci scoala, nu stii sa citesti, nu stii sa scrii.In concluzie, daca nu faci scoala esti un nimeni, nu ai sanse nici in Romania nici in tari straine