| here a întrebat:

Vreau sa stiu daca e adevarat ca cine isi duc copii la scoala internationala gasesc servici mai usor si cu salariu mare
eu traiesc intr-o tara araba am probleme la servici si vreau sa il las
inca nu am copii dar toti imi spus sa raman la servicii pentru cand o sa am copii o sa am nevoie de bani ca sa ii invat bine dar eu numai potr pentru ca daca o sa mai raman o sa imi afectez sanatatea
ce are copii e mai bine sa ii duca la scola internatinale sau de stat si pe urma la o facultate in Romania sau orice alta tara care poate sa ia diploma de exemplu din Londra si atunci cheltuielile mari o sa fie numai la anii de facultate
sau chiar daca vace scokla internationala si diplma din Londra tot nu gaseste servici decat cu cunostinta
sau scola si facultate de stat e de ajuns sa faca un masterat si atunci are sanse mai multe in Romania si in strainatate
si atunci scapa de cheltuieli

si vreau sa stiu; la C.V-UL
scrie de scoala de liceu a facut daca nu e internationala sau nu scrie ce scoala pentru ca cel mai important este facultatea

sau masteratul este mai important

1 răspuns:
| VaSi03 a răspuns:

Daca inca nu ai copii, tine la sanatatea ta, facultate daca ai cauta servici bun in Romania, si stai alaturi de familia ta.( oricate tratamente ai urma sa te insanatosezi, dorul de cei dragi te va macina...) ai mare grija ce faci!