| andriana_;) a întrebat:

Credeti ca semnele, adica cicatricele de la nastere simbolizeaza ceva?

Răspuns Câştigător
| dada a răspuns:

Nu se stie de ce unii copii au semne din nastere, in timp ce altii nu. Unii copii prezinta un surplus de pigment (culoare) la nivelul pielii lor; alteori, semnele din nastere apar deoarece vasele de sange nu s-au dezvoltat normal sau au ramas strans grupate. Exista multe mituri si superstitii privind cauza semnelor din nastere, insa fara nici o baza sau explicatie stiintifica.

e luata dupa netwinking dar sper sa te ajute

6 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Stiam o vecina care avea o cicatrice in forma unui strugure pentru ca a furat mamm acesteia un strugure.

| Sara a răspuns:

Unele sunt prea prea evidente... si chiar au treaba cu realitatea. Stiu pe cineva a carei mama a avut un atac de panica in timpul sarcinei iar fata ei de cate ori se enerveaza ii apare pe frunte o pata rosie. Sau. mamei gravide i a sarit in spate un cocos din curte, pruncul are si acum semn pe spate o pata maronie in forma de pui. Si altele, eu una, nu stiu ce sa cred. ma bate gandu sa cercetez.

| HinnaBunneh a răspuns:

Pai daca furi cand esti gravida ramane semn pe copilul tau tongue

| Deea a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu is chiar cicatrici, is niste semne, o prietena de`a mea are pe spate asa o pata cam cat pumnu` si ii creste par de pisica acolobig grin, ea spune ca ii creste par de pisica acolo pentru ca mama ei a dat cu picioru` intr-o mata cand era insarcinata. Si tot timpu` trebuie` sa o depileze cineva pe spate:d, ce aiurea, nu?:-s

| gabitsa a răspuns:

Cum zice si georgiana, cicatricile in forma de fructe, sau legume, simbolizeaza ceva ce mama ta a furat in timpul sarcinii din pricina poftei big grin!