| liipgloss a întrebat:

Credeti ca sinuciderea este o solutie? Eu nu stiu ce sa mai cred si ma gandesc si la aceasta varianta.
Daca vreti sa mai vorbim, dati add la id: oaoa_meme

5 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
În primul rând, sinuciderea este un păcat.
De ce să-ți iei viața când Dumnezeu ți-a dat-o?
Poți să ai datorii, trădări în familie cât și în dragoste, dar nu sinuciderea este soluția.
Crezi că o să se bucure cineva că tu vei face asta?
Tu trebuie să crezi că doar o viață ai, si o ai ca să o trăiești, nu ca să o pierzi.
Gândește-te foarte bine la ce vei face, pentru că mai târziu îți va părea rău.
Las-o baltă.
Crede-mă că așa e cel mai bine.
Totul o să fie bine, trebuie să ai răbdare.

Toate cele bune!happy

| Emma a răspuns:

Id-ul nu e bunwinking

Poate ca au fost momente in care si eu m-am gandit la asta, dar am stat mai bine si mi-am dat seama ca nu gandesc bine
In primul rand gandeste-te ca nu stii ce se poate intampla cu tine dupa, poate fi mai rau
Iar pe urma si la persoanele care tin la tine, imagineaza-ti cat de mult i-ar afecta
Si sinuciderea nu e in totdeauna sigura, poti sa nu mori, iar apoi toti te vor privi altfel

Sper ca te-am ajutat
Xoxo

| Sabb1653 a răspuns:

In niciun caz nu este o solutie. Nu cred ca ai avea o problema asa de mare incat sa fi tentat/a sa faci acest imens pas. Daca e vorba de tine aici, daca esti tu in aceasta ipostaza, gandeste`te ca sunt destule lucruri care te`ar impinge la sinucidere, dar sunt si mai multe care te`ar impiedica. Daca nu ma crezi, i`a o foaie de hartie, imparte`o in 2. Intr`o sectiune scrie ce, cine, de ce te`ai sinucide iar in cealalta la fel, ce, cine, de ce ai renunta la acest gand. Sper ca ti-am fost de folos, si daca te afli in situatia asta sa te fi razgandit cand ai citii randurile astea.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Hey nimeni nu o duce bine in vremea asta dar nu cred ca sinuciderea e o varianta tongue eu iau sinuciderea ca si cum te-ai da batut/a happy
tuturor ne e greu dar eu vad luminita de la capatul tunelului happy sper sa nu fie farurile trenului laughing

| liipgloss explică:

Id'ul e oaoa.meme