| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca sinuciderea poate fi o solutie?
Eu de ceva vreme ma gandesc la asta, insa nu stiu daca sinuciderea ma va salva.
O problema mai mare ar fi si modalitatea in care as face-o, caci nu as vrea sa sar de la balcon, iar furadanul iese din start din calcule.

Răspuns Câştigător
| Daea a răspuns:

O solutie pentru ce? Sa te salveze de la ce? Probleme este modul in care vrei sa faci asta, sa iti iei viata? Crede-ma, este mai bine sa induri viata asta, asa cum este ea, decat sa o termini fara sa te gandesti, asta daca ai ceva in cap, ca inconstienta ta va aduce multa durere celor care raman in urma ta straight face, si implicit tie, care te duci 200% in iad... Si acolo, ai sa mori de un infinit de ori... in chinuri.
Chiar asa grav este? Daca vrei sa vb cu cineva si nu ai cu cine, ma ofer la o discutie cu tine... lasa-mi id in privat.

Numai bine!

| Hauer a răspuns (pentru Daea):

De unde stii tu ca 200% sigur ajung in iad?

| kama a răspuns (pentru Daea):

Id-ul meu este foreverablaze

| Daea a răspuns (pentru Hauer):

De unde stii tu, ca nu ai ajunge acolo 200%?
Vrei sa risti ca sa afli?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sinuciderea e un pas la infern si acolo e mai rau. Traieste-ti viata cum e chiar daca esti in chin totul e trecator, eu ma alatur langa tine pentru ca viata mea e destul de oribila.

Apache
| Apache a răspuns:

Sinuciderea este o dovada de lasitate si prostie ...viata are partile ei bune, dar iti da speranta ...si asta e important!
...esti un las daca crezi ca sinuciderea este o solutie...
Numai tu ai probleme? ...crede-ma ca altii o duc mult mai rau, dar nu se gandesc la asta, isi dau seama ca daca fac asa ceva totul se termina...

| Hauer a răspuns (pentru Apache):

Si Cato s-a sinucis, si Seneca.
De ce sa fie sinuciderea o prostie?
Oamenii astia nu au fost prosti!

| Libelle a răspuns:

Si credinta ai incercat-o? Daca e ceva ce te salveaza, sigur nu e sinuciderea.Stiu ca avem tendinta de a alege ce-i mai usor, dar nici chiar asa.

| dreamgirl16 a răspuns:

De ce gandesti asa? gandeste-te mai bine ca orice prb are o snolutie sau in 99% de cazuri cand crezi ca e sf de fapt apare o portita! Nu te lasa manipulat de ganduri negre, nu te lasa dus de nas de "fortele raului"ai incredrere in tine.si orice ar fi,noi, TPU, suntem aici pentru tine! :* Asa ca nu te mai gandii la prostii.viata e minunata, depinde din ce punct de vedere o privim.