| Elsiane a întrebat:

Credeți că sinuciderea este o soluție?

Răspuns Câştigător
| Măduuțaa a răspuns:

Cum sa fie asta un raspuns? Fi serioasa! Nu, pentru ca nu are sens sa-ti curmezi viata datorita unui motiv, de obicei idiot, care se poate repara, ca sa zic asa?! Doar viata merita traita!

| Elsiane explică (pentru Măduuțaa):

Asta aș vrea să iasă la iveală, pentru că mulți se gândesc că răspunsul acestei întrebări este 'da', dar nu se gândesc la urmări, că au niște persoane importante care vor plânge după ei. Nu vreau să mă sinucid, după cum am spus mai sus, 'aș vrea să iasă la iveală aceasta'.

| Măduuțaa a răspuns (pentru Elsiane):

Mi-am dat si eu seama ca nu vrei sa te sinucizi.Doar am dat raspunsul ca al unei intrebari in care ar zice ca vreau sa ma sinucid!

| Elsiane explică (pentru Măduuțaa):

Ok, mulțumesc mult pentru răspuns! Am încurcat.

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Cata libertate vezi in asta?

| Elsiane explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau să mă sinucid și era doar o întrebare! Vreau doar părerea voastră ca să iasă la iveală că nu este bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elsiane):

Eu n-am zis ca vrei asta(wtf?), dar nici nu e ok sa te gandesti la asta.

| Elsiane explică (pentru anonim_4396):

Doar cei care au căzut într-o depresie adâncă, care nu mai pot scăpa din ea se gândesc la asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elsiane):

Da,la asta m-am gandit si eu ca te gandesti tu.
Oricum, e o nebunie. Ajungi in iad...asa,degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elsiane):

Da.

| papusica987 a răspuns:

NU, traieste-ti viata ca si asa e scurta, cu bune si cu rele viata merita traita.

| Elsiane explică (pentru papusica987):

Era doar o întrebare. Mulțumesc mult pentru răspuns, oricum nu aveam să mă sinucid, nu înțeleg de ce oamenii ucid oameni sau se sinucid, pentru că numai Dumnezeu are dreptul să ia viața unui om, se crede păcat aceasta.

| rockmeout a răspuns:

In niciun caz.Doar cei cu probleme psihice sau depresivii ar considera-o o solutie.Dar viata oricum e scurta si merita trita.Plus ca cei ce se sinucid, ajung in iad, intotdeauna.

| Elsiane explică (pentru rockmeout):

Viața merită trăită întotdeauna, iar cel care se sinucide ajunge în iad pentru că nu ai DREPTUL să îți iei viața, numai Dumnezeu o poate lua, la fel cum a dat-o. Nu vreau să mă sinucid, este doar o întrebare, cum am mai spus și mai sus, și repet în continuare, ca să nu se creeze încurcături: 'aș vrea să iasă la iveală aceasta'.

| rockmeout a răspuns (pentru Elsiane):

Nici nu credeam ca vrei sa te sinucizi, stai linistita.happy

| Elsiane explică (pentru rockmeout):

Ok, pentru mine chiar contează, pentru că nu aș vrea să credeți că am căzut în depresie.

| rockmeout a răspuns (pentru Elsiane):

Chiar daca ai fi cazut, tot nu era o solutie buna sinuciderea.Era un act josnic.Nu merita.happy

| Elsiane explică (pentru rockmeout):

Viața merită trăită indiferent de lucrurile pe care le-ai făcut, le faci sau le vei face, indiferent că este bună sau rea tot viață este, atâta timp cât și noi o ducem la fel.

| costeapostica a răspuns:

Da,da doar la cei cu probleme psihice

| Elsiane explică (pentru costeapostica):

@costeapostica, ai zis ca da. Ar fi bine să te duci și tu la un psiholog, pentru că nu este bine să te sinucizi, cum am spus și mai sus, NU este bine să te sinucizi! Era doar o întrebare, Doamne ferește-Mă, nu vreau să mă sinucid, știu că am niște părinți și prieteni care vor plânge, și nu vreau asta, plus că viața este foarte frumoasă.