| RisenAngel a întrebat:

Credeti in existenta lui Satan si a iadului?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sincer mi se pare mai grava rautatea oamenilor decat cea divina

| JustMe a răspuns:

Nu, dar nici in Dumnezeu nu cred. Religia mi se pare un non sens, e absurda pentru mine si nu pot crede in ceva ce nu pot sa inteleg.
P. S.: puteti sa dati stupid si nu va obositi sa trimiteti mesaje ca is proasta ca nu cred in Dumnezeu, fiecare crede in ce vrea, eu nu judec pe nimeni deci nu ma judecati nici voi.

| Ballet a răspuns:

Ei bine, mereu va exista si bine si rau. Stiu, nu este placut, dar atata timp cat crezi in D-zeu nimic nu ti se va intampla si toate relele vor trece de la sine :]

| Диана a răspuns:

Maybe.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pentru ca sunt creatiile lui Dumnezeu.

P.S:Eu nu prea cred nici in Dumnezeu nici in Satan.

| Psycho a răspuns:

Da.pentru că în lumea asta, totul trebuie să se menţină într-un continuu echilibru. iar dacă se presupune că există dumnezeu, atunci există şi satana.

| Psycho a răspuns:

Soldaţii satanei?! coptilu', te-ai uitat la prea multe desene laughing las-o încolo de judecată. se presupune că dumnezeu ne iubeşte pe toţi, nu? atunci de ce ne permite să păcătuim şi de ce pe unii îi trimite în iad? pe ăia gata.nu-i mai iubeşte? discuţiile despre religie se lungesc la infinit şi niciodată nu o să ajungem la un punct comun.fiecare crede ce vrea şi nu-şi schimbă părerea, indiferent de ce îi spun alţii. aşa că de ce să ne mai batem capu' în zadar pe tema asta?

| Psycho a răspuns:

întrebarea era dacă tu crezi sau nu că există satana şi iad. aşa că hai să nu intrăm în amănunte. şi mai uşor cu armata, că nu-i război laughing

| CobraLeon a răspuns:

Chestile astea cu "rautatea", intr-un cuvant to ce ste lecat de RAU sunt doar in capul nostru. Adica le facem pe proprie vointa, nu suntem influentati de nimeni altcineva.

| CobraLeon a răspuns:

@Anonim: eu cred ca tu ai citit cam multe basme... ce armata ma, ce satana? Sunteti complet nebuni, tu spui ca eu nu stiu nimic, da tu ce sti? Sti niste basme scris e acum 2000 de ani...hahaha O data ce nu cred in Satana si in armata lui de spiridusilaughing nu am de ce sa fiu influentat de el

| Soryn14 a răspuns:

Daca exista binele, exista si raul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem de ce judeca... dar eu nu pot intelege daca nu vezi asta nu inseamna ca nu trebuie sa crezi :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yullian5 - pff frate nu sti nimic. intodeauna va exista pe pamant o influenta mai mare decat crezi. ca de exemplu satana exista si soldatii ei la fel care ne influenteaza mai mult decat crezi. nu rateaza nici 1 secunda urmareste fiecare miscare dar crezi ce vrei caci ziua judecatii va veni in curand