| mont a întrebat:

Credeti in prietenia intre persoane de sex opus? Sunteti de parere ca un baiat si o fata pot fi amici? Ce faceti/ce ati face daca partenerul/partenera nu va mai lasa cu astfel de amici?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că *urmează cacofonieeee* cred în prietenia persoanelor de sex opus.
La urma urmei, toţi suntem oameni, nu?

| mont explică (pentru anonim_4396):

Pentru tine e normal sa crezi in prietenia persoanelor de sex opus, insa pentru altii anomalul tau e normal. Adica unele persoane sunt de parere ca nu e normal sa ai prieteni de sex opus. Spre exemplu parintii trecuti de 40-50 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mont):

Ah, mi-ai amintit de bunică-mea cu asta laughing
Timpurile se schimbăăă, iar generaţia "din urmă" ar trebui să se conformeze, părerea mea.

| mont explică (pentru anonim_4396):

Vezi sa nu se conformeze vreodata cei in varsta dupa cei mai tineri. Desi asa ar fi corect, in momentul in care ei ajung pensionari si au nevoie de ajutorul tinerilor. Cel putin in Romania cei mai batrani mereu au impresia ca le stiu pe toate cel mai bine, si ca totul li se cuvine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mont):

Meh.
Oricum, probabil va veni o vreme când şi noi va trebui să ne conformăm laughing

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, cred in prietenia intre persoane de sex opus. Sunt prieten/amic cu multe fete, cu care nu am avut, si probabil nici n-o sa am vreo legatura "amoroasa".
E drept, si fetele cu care ajung in pat, majoritatea imi sunt amice, dar e o diferenta intre ele si cele de care nu ma ating.
Daca partenera mi-ar interzice prietenii, daca nu trece cu o discutie/cearta, probabil i-as da papucii. Nici parintii nu mi-au interzis lucruri, la mine nu exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenai intre persoane de sex opus, este adesea supusa unor presiuni, cel putin unul dintre cei doi, se gandeste cel putin odata, la o partida de sex si nimic altceva.

Tine insa o astfel de prietenie daca se vad rar dar si multe alte elemente.
Sa inteleleg, intrebarea ta vine de la faptul ca amica ta, ti-a interzis tovarasia cu cineva, asa-i?

| mont explică (pentru anonim_4396):

Nu, intrebarea e la modul general. De ce crezi ca nu ar putea tine o astfel de prietenie si in caz ca se vad des? Ar trebui sa apropie mai mult persoanele, nu sa le distanteze. Iar cu atractia sexuala tind sa cred ca depinde si de la om la om, nu cred sa fie ceva general valabil ca odata ce cunosti bine o persoana si petreci timp impreuna cu ea neaparat sa vrei si sex.

| Georgemy2 a răspuns:

Daca prietena ta nu te lasa sa iesi cu baieti si alte fete, isi face griji pentru tine, sa nu cumva sa te " imbeti" si...laughing

| mont explică (pentru Georgemy2):

Ti s-a intamplat/intampla asa ceva? Sau sti cazuri?

| Georgemy2 a răspuns (pentru mont):

Am avut o prietena care avea prea multa grija de iubitul ei, si nu-l lasa sa iasa cu prieteni, isi facea griji fata.

| dana12848 a răspuns:

Cred in prieteni dintre persoanele de sex opus ..pt ca si eu am...dar nu cred in cel mai bun prieten de sex opuslaughing