| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in semnificatiile viselor? thinking

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu sunt de religie crestin-ortodoxa, iar superstitiile nu sunt permise in religia mea. Prin urmare, nu dau semnificatii supra-naturale viselor. Cred doar ca lucrurile la care ma gandesc in cursul zilei, se intorc si in vis, fiindca mintea mea ramane setata pe ele (uneori subconstient)

| HolyPotato a răspuns:

Da si nu e nimic "supranatural" in asta. Daca vei citi cartea "Intalnirea cu visele" de Ruth Berry vei vedea ca prin vise, subconstientul nostru ne ajuta sa gasim solutia anumitor probleme care ne preocupa.

| kRedhead a răspuns:

Da, de obicei sunt adevarate.

| NuSeZiceANONIM a răspuns:

Spre exemplu am visat acum 2 seri droguri in ziua aceea am aflat ca unul din prietenii mei se drogheaza

| anonim_4396 explică (pentru NuSeZiceANONIM):

...asta e ciudat. Sigur n-ai presimtit nimic dinainte?

| NuSeZiceANONIM a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu am presimtit nimic.
mi s-au intamplat mai multe lucruri.
am visat ca a cazut un scaun pe piciorul meu si in ziua aceea chiar s-a intamplat

| Alina97Alìì a răspuns:

Da si unele chiar sa intampla in adevarat happy