| CannbalCorpse a întrebat:

Crezi intro lume mai buna pentru ca?

24 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Iubesc!
*-*

| 4b a răspuns:

Lume mai buna? never...
Merem din rau in mai rausad
Sanatate!

| ComatoseWine a răspuns:

Cred intr-o lume mai buna pentru ca este o lume buna si devine din ce in ce mai buna cu timpul.Lumea este perfecta pentru noi,dar ne place sa ne plangem ca nou suntem suferinzi(in dragoste), ca nu avem ce manca(ca nu stim sa facem nici macar un sandwish), ca suntem vanati(de prostie), sa suntem in razboi(pe Facebook), pentru ca nu gasim inovatii(in rezolvarea temelor si in partidele de sex).

| RyGoLeTa a răspuns:

Pentru ca... inca mai exista oameni cu un suflet pur ca si Michael Jackson, care vor sa vindece lumea, insa sunt foarte putini...

| TheAce a răspuns:

Cred intr-o lume mai buna pentru ca stiu ca fiecare umbra e o lumina ce trebuie trezita din coma si mai stiu ca in lumina potrivita, fiecare suflet e curat. Cata vreme mai putem sa gandim asa, nimic nu e pierdut.
PS: Am crescut cu Purple si MetallicA, 2 motive in plus sa stiu ca lumea asta nu-i prea rea.

| SMarius a răspuns:

Pentru ca se poate!

| ellyd a răspuns:

Oamenii inca doneaza bani pentru cei bolnavi care au nevoie de ajutorul nostru.

| Timeea2001 a răspuns:

Da

| seby19 a răspuns:

Cred intro lume mai buna doar pentru ca exist EU in aceasta lumewinking.

| M25M a răspuns:

Nu am nici un temei pentru care sa cred in o lume mai buna insa am toate motivele ca eu sa fiu mai bun(atat timp cat nu devine un defectwinking )

| OOOLEOOO a răspuns:

Pentru ca, omul daca incearca poate orce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred intr-o lume mai buna, deoarece acest lucru este cu neputinta, atata timp cat noi continuam sa fim la fel. ''Be the change you want to see in the world''. Mahatma Gandhi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că ştiu că nu va exista aşa ceva atâta timp cât eu voi fi în viaţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca inca sunt in pat si visez.

| c0ton a răspuns:

Cred intro lume mai buna doar pentru ca exist Uniunea Europeanai...

| slowswag a răspuns:

Pentru ca se poate

Răspuns utilizator avertizat
| Lysander a răspuns:

Pentru că nu prea am de ales.

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Pentru ca, atunci cand am intrat in clasa a noua la liceu, profa de istorie ne-a tinut o teorie de 45 de minute pe tema:,, De ce vin elevii la clasa de MATE-INFO daca vor sa dea BAC-ul la CHIMIE si BIOLOGIE?''(de mentionat ca cele doua profile de mate-info ce terminasera clasele a doisprezecea in anul in care am terminat eu gimnaziul nu au avut elevi ce au optat pentru fizica sau informatica deloc). Si de atunci mi-am pus umarul la bataie si mintea la contributie pentru a face o schimbare. si asta fac: proiecte extrascolare cu duiumul, invat pe branci, dar nu prea de tot, ca sa nu ma obosesclaughing, ma implic in tot felul de actiuni si prin toate astea am ajuns la un punct anume in care am cunoscut o multime de alte persoane care, la fel ca mine, sunt hotarate sa schimbe ceva din aceasta lume, chiar daca asta inseamna ca trebuie sa isi puna pumnii la bataie contra morilor de vant. Si de asemenea pentru ca singurul lucru in care cred cu adevarat este speranta zilei de maine. Zi care mereu a fost mai intriganta si mai fascinanta pentru mine decat cea de azi. Cu totii ajungem la un moment dat sa ne intalnim cu o intersectie care ne va lasa sa ne alegem singuri ce viitor vrem: intersectia mea a fost o simpla ora de istorie, a altora ar putea chiar sa fie moartea cuiva sau o stire citita pe net, ideea este ca decat daca o iei pe calea ce te indreapta spre acea credinta a mea si daca meditezi indelung vei realiza care a fost acea intersectie. Si astfel, cred intr-o lume mai buna pentru ca stiu ca eu fac parte din ea si ca atata timp cat inca mai am mainile atasate de corp nu intentionez sa las pe cineva sa ma ignore cu deplin, adica exact ce facem cam toti oamenii din lumea asta, intr-un mod sau altul!

| Riderx1 a răspuns:

Pentru ca ar fi prea frumos ca sa fie adevarat, cat timp guvernele ascund totul si "controleaza" totul, nu va fi o lume mai buna... poate un univers paralel (daca ar exista) ar fi mai bun, o lume mai buna, pace mondiala, fericire si armonie...dar e imposibil de stiutlaughing

| NoNameInAction a răspuns:

Nici eu nu mai cred ca putem sa ajungem la o lume mai buna cu asa capatai.

| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Sunt optimista si daca mai multi am incerca am putea schimba ceva in schimb toti spun pe TPU ca incearca dar nimeni nu face intr adevar

| Aaanoniiiima a răspuns:

Nu cred intr-o lume mai buna. pot sa traiesc foarte bine siasa pentru ca sunt persoane care ma pot intelege..care tin la mine asa cum sunt :X (lumea..mai depinde si de cum o vezi)