| crιѕтyɴɴα a întrebat:

Tu crezi intr-o lume mai buna?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Da. Am crezut si voi crede in continuare intr-o lume mai buna, aia in care alegi sa traiesti.
Pe langa asta mai trebuie sa si suporti efectele de a trai intr-o lume mai mare care o include pe a ta, ceea ce n-ai de ales decat sa suporti.
Nu cred in lumea aia perfecta deoarece avem un subconstient de care habar n-avem si care ne face de multe ori sa fim ipocriti.
Si totodata lumea nu se va schimba cat timp cei cu intentii bune nu fac ceva in legatura cu ceilalti, nu ii contesta, gen : Mori, ba, pe rug.
Sa accepti si sa nu faci nimic in legatura cu chestiile de porc e ce ne tine pe loc. Nu ca eu as fi mai breaz. Departe de mine gandul asta.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
de ce nu? traim si speram, speranta moare ultima si cu ea si noi, asa ca atat cat traiesc, sper ca va fi mai bine si o lume fara multa rautate!
O frumoasa zi sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Categoric NU!
Lumea de acum parca a luat-o cu susul in jos,mi-e sila de lumea in care traiesc, nu stiu de ce,dar nu-mi place deloc.
E imposibil sa-mi placa sa traiesc intr-o lume atat de rece,rea, intre minciuni, furaciuni, coruptie, vai si amar si lista continua.
Dar asta e, suntem pe pamant si nu avem incotro se pare, trebuie sa accept lumea asta asa cum e.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Zatharra a răspuns:

Dacă ar dispărea toţi oamenii de pe Pământ sigur ar fi o lume mai bună! Deci, în concluzie Nu cred!

| Zatharra a răspuns:

Doar după Apocalipsă!

| Ghost89 a răspuns:

O lume mai buna ar fi fara cocalari,pitipoance,politicieni care fura, deci, intr-un cuant, fara analfabeti. dar, practic e imposibil.

| ImiPlacToate a răspuns:

As crede daca ar disparea raul! de pe lume