| paulaste a întrebat:

Cu adeverinta de la psihiatru cum ca nu ma adaptez la liceul unde sunt, ma poate transfera cu ea in timpul semestrului la alt liceu? Si daca m-as intoarce de la liceul nou la cel vechi dupa o saptamana, ce se intampla cu acea adeverinta? Ma va da afara? URGENT!

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa te transfere dar cam slabe sansele.
''si daca mas intoarce de la liceul nou la cel vechi dupa o saptamana ce se intampla cu aceea adeverinta?''
Haha, tu crezi ca transferu se face de pe zi pe alta cum vrei tu? laughing
Nu, nu o sa te mai poti intoarce la liceul vechi in caz ca te muta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa te transferi si dupa un semestru (nu in timpul semestrului) daca ai motive serioase gen esti foarte departe de casa sau ai probleme si psihiatrul ti-a recomandat asta (in cazul tau). Dar trebuie sa mergi la director si el iti va aproba transferul (daca vrea). Dar mai intai trebuie sa gasesti si un liceu care sa te primeasca.

| paulaste explică (pentru Furnicuta000):

Daca eu am intrat mai cu forta la acest liceu nou pentru ca directorul nu a varut sa ma primeasca dar au auzit ca daca fac certificatul ala de la pshiatru sunt sanse, si am si intrat, dar vreau sa ma intorc la vechiul liceu si directorea mi-a spus ca vrea sai aduc actele de la noul liceu ca sa vada cum de am reusit de mam transferat in timpul semestrului pentru ca zicea ca nu e posibil. Si asta vreau sa zic ca daca imi vede ala de la pshiatru ca cica nu era voie cu el ce va spune, ce se va intampla cu parintii mei? URGENT! Dau coroana.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru paulaste):

Pai nu exista asa ceva. Nu ai cum sa intri in liceu daca nu te primeste directorul