| paulaste a întrebat:

Daca eu am intrat cu forta la noul liceu pentru ca directorul nu voia sa ma accepte si era si in timpul semestrului si am auzit ca daca fac un certificat de la psihiatru cum ca nu ma adaptez la liceul unde am fost si l-am depus acolo la liceul nou si cu mare greutate m-a bagat in timpul semestrului cu acelasi document care nici nu era voie, acum vreau sa ma intorc la vechiul liceu. Directorea de acolo mi-a spus ca vrea sa vada ca actele care m-au primit acolo fiindca nu era posibil, asta intreb cand vede acele acte de la pshiatru ce va spune, ce se va intampla cu parintii mei, ce li se va intampla pentru acele documente?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, eu una, daca as directoarea scolii de unde ai plecat, nu te-as mai primii inapoi.
In orice caz, se poate lua actiune legala impotriva parintilor tai, ca au scos si folosit un document fals, care-i caz de dosar penal si puscarie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu acele acte s-ar putea să nu te mai primească inapoi. Eu de exemplu dacă aș fi directorul liceului fost nu te-aș mai primi. Nu din cauza actelor, ci dorința dtale de a pleca, însoțită de acele acte, căci aș gândi așa. Ce garanție am eu că acest elev, cu asemenea părinți care se plimbă de colo colo după cheful lui, nu îmi va crea alte probleme. Poate va vrea din nou să plece. Dacă s-a dus, dus să fie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ti se da o sansa, dar la a doua la revedere! Nu ai avea niciun motiv sa te intorci la vechiul liceu pentru ca se presupune ca a fost alegerea ta.