| Lala20 a întrebat:

Cu ce pot sa imi prind parul noaptea ca sa nu ma mai trezesc dimineata cu o urma foarte vizibila de la elastic, de nici nu mi-l mai pot lasa desprins? Daca nu mi-l prind se murdareste mai repede, nu? Dar bretonul daca il prind noaptea cu o agrafa nu o sa se mai murdareasca asa repede? Funda si voturi!

Răspuns Câştigător
| Ayna a răspuns:

Il poti lega foarte usurel cu un elastic din cele mari si din material.Eu asa faceam pina m-am deprins sa il las liber.De murdarit, nu conteaza atit de mult cum il prinzi, ci de structura si natura pielei capului. Daca il speli foarte des, pielea capului se detereoreaza si de aceea si parul in consecinta are de suferit.Incearca sa il speli mai rar, sau intr-o vacanta spala-l chiar si o data pe saptamina.Astfel pielea capului isi va reveni.Plus la aceasta sunt foarte bune mastile de par care amelioreaza astfel de probleme!
Bafta!:*

1 răspuns:
| Monna a răspuns:

Tot cu un elastic, dar incearca sa nu. l strangi prea tare astfel incat sa "poata respira".