| BRoxana a întrebat:

Am si eu o intrebare simpla, bine, deci cum e cel mai indicat sa imi prind parul noaptea, cand dorm, adica e ok sa il las desprins, desi mii se face unsuros neapta, cum ar fi mai ok pentru a-mi proteja parul, precizez ca eu port mereu parul desprins si ma tund cam o data la 2 luni si vreau sa incerc sa il prind macar noaptea, a da si bretonul ar fi ok sa il prind sus adica imi sta aiurea de dimineata si nu stiu daca asta ar insemna sa imi intind bretonul zilnic... dar nu stiutu' cum ar fi mai binehappy...mersi.

Răspuns Câştigător
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Poti sa'l impletesi, iar a doua zi va fi mai moale si mai matasos dar daca nu vrei sa fie ondulat prinde'l intr'o coada simpla...cat despre breton poti sa ti'l prinzi sus eu una asa fac ca daca nu a 2-a zi trebuie sa'l indrept cu placa, dar e posibil sa iti stea sculat daca il prinzi(depinde de par) dar cu 2 3 perii isi revine.happy

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!kiss
Piaptana-l bine inainte sa dormi si leaga-l intr-o coada de cal nu foarte stransa.Sau poti sa il impletesti. Dimineata vei avea un par moale si ondulatbig grin

| elena a răspuns:

Impleteste-ti parul intr-o coada, daca asa este de rebel.

| Boniboon a răspuns:

Eu mi-l prind in coada, simplu. Am observat ca daca il las desprins dimineata este mult mai ondulat. Iar daca il prind, a doua zi este cat de cat drept.

| βÚβÚ a răspuns:

Ar fi bine sa nu dormi pe el si sa nu te incomodeze noaptea daca l`ai prinde intr-o coada la spate ar fi incomod.deci de preferat ar fi sa faci un coc exact in varful capului, ca un fel de palmier (daca e mai mare nici asa nu e bine caci iti intra in ochi sau te gadila pe fata).

| Cosy a răspuns:

Cand aveam parul mai lung[adica foooarte lung] mi-l impleteam noaptea.Era bine si pentru ca nu mi se mai incurca sau sa se rupa si nici nu se mai ungea rau.

| ELisa_5561 a răspuns:

Poti sa iti prinzi parul noaptea ca sa nu se faca unsuros(cum ai spus tu...) si bretonul mai bine il lasi desprins.si eu am breton. daca il prind sta a2a zi ridicat si trebuie indreptat dar daca nu il prinzi atunci e ok si a 2a zihappy