| LCD a întrebat:

Cu ce sa inving chestia asta? Mi-e lene sa mananc straight face
eu vreau sa ma mai ingras putin. dar abia mananc crying

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ai manca din 2 in 2 ore ca te atentioneaza stomacul dar eu zic ca nu ai pofta de mancare. Ai nevoie de vitamine si cred ca daca ar mai fi cineva sa manance cu tine sau sa insiste ai manca mai des. Discuta serios cu mama ta fiindca exista pericolul sa cazi in extrema -sa te imbolnavesti de anorexie (chiar vrei sa te ingrasi?).

| AnaisC a răspuns:

Incearca sa manancai mancarea ta preferata, si apoi o sa-ty day drumu...la guralaughing

| viatadecacatt a răspuns:

Lenea e cucoana marelaughing
Pune-o pe mama ta sa iti dea sa mananci tu sa stai in pat cu gura deschisa si ea sa iti toarne ciorba sau mancarea care o facerolling on the floor
Asa glumeste tata cu mine cu apa cica sa imi toarne in gura eu sa tin gura deschisa decatlaughing

| marsy a răspuns:

Eu nu ma pot opri de minkat.hee hee da tie ink tii lene. big grin

| LCD explică:

Ba...ca pofta am straight face
deci as manca din 2 in 2 ore, dar stau la comp.gasesc altceva de facut.si zic.mai tarziu.mai tarziu.si asa ajung sa mananc max de 2 ori pe zi.si atunci, prostii
cand mai insista mama mananc...cand pregateste ea tot, si nu'ma ma cheama...asa...oh go on

| madDa_1471 a răspuns:

Asta inseamna ca nu ai pofta de mancare...si ...asta e...:-s

pooop

| bombo a răspuns:

Spune-i mamei tale sa iti cumpere o cutie de vitamina-c.In fiecare zi ia cate dou, o sa vezi ca o sa mananci si daca ti-e lene pentu ca daca nu o sa mananci vitamina "te arde"la stomac. O sa te ridici de la calculator si o sa mananciwinking

| diadilia a răspuns:

Asa patesc si eu... din pacatebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu ti-e foame destul! Cand o sa fii moarta de foame nu o sa iti mai fie lene sa mananci! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa mancam mult de o data.
Mananci putin si des. O sa te obisnuiesti asa pentru ca o sa iti fie foame si o sa mananci in permanentza darr putin si des!