| PumpkinDoll a întrebat:

Cum afli dacă o persoana e vegana fără s-o întrebi?

24 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O inviti la o masa, daca iti adreseaza apelative precum 'criminalule' sau 'tortionarule' daca mananci o bucata de branza, atunci ai certitudinea asta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dusi cu pluta. Te prinzi repede.

| Iuliana2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune? Asta presupune a fi dus cu pluta?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iuliana2018):

Tu nu ai intalnit veganii care i-am intalnit eu...

| Iuliana2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu este o scuză suficient de bună pentru a-i încadra pe toți la "duși cu pluta".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iuliana2018):

De ce sa fiu eu mai bun ca restul? Fac ce fac si restul. Cand ma bag ei in anumite "grupuri" doar ca ascult muzica clasica, ca fac sala, ca nu ma imbrac ca un gay (Pantaloni skinny/tricouri roz ) si alte "n" rahaturi.

| Iuliana2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu să fii mai bun ca restul deoarece nu îți place ca, la rândul tău, să fii judecat. Iar dacă alegi să te comporți ca ei înseamnă că nu le ești superior cu nimic, deși pare că asta vrei să dai de înțeles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iuliana2018):

Le sunt. Una e sa asculti manele, alta orice alt gen de muzica decenta ( nu sunt ipocrit sa zic neaparat de muzica " care imi place mie ). Alta e sa te imbraci normal, alta e ca un gay cu pantaloni skiny. Una e sa puti a transpiratie/deodorant de 5 lei, alta e sa ai o igiena personala buna si un parfum bun. Etc etc. Da, nu fac bine ca fac ce fac ei. Dar tot sunt mai bun ca ei.
Ps. Sa nu se inteleaga gresit ca fac misto de cei fara bani, cand am zis de 5 lei mai sus. Dar clar esti un ratat fara viata cand ai ultimul telefon aparut, nu stiu ce masina dar puti a deodorant de la magazinul din colt.

| Iuliana2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și veganii îți sunt superiori ție din unele aspecte. Apoi, gusturile nu se discută, însă totuși nu doar muzica definește un om ca persoană. De asemenea, fiecare percepe normalitatea din perspectivă proprie.
Iar în final, legat de deodorant ai parțială dreptate, dar este totuși subiectivă treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iuliana2018):

Da, cand vine vorba de prostie. Veganii imi sunt superiori. Ce rusine pe mine sad

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

Hai ca....de la veganism,am dat-o in alte alearolling on the floorNici mie nu-mi plac manelele,chiar le urasc, dar nu inseamna ca pot sa-i spun cuiva sa nu mai asculte daca nu-mi plac mie, chestia enervanta si frustranta e ca se intampla exact invers, mai toti cocalarii nu pot sa-si vada de treaba cu intrebarea ''De ce asculti muzica d'aia da roacheri satanisti'' sau ''Haolooo, ascuti rep d'ala da drogati si da bagabonti''Ma enerveaza ca multi dintre ei habar n-au de genurile astea muzicale si comenteaza in loc sa asculte ce le place lor.Nici eu nu stau sa le zic ''Ce vedeti ma la ala care zbiara 3 rime si spune 2 vorbe cliseice pe care le intelege si un copil de clasa a 2-a si pe care il asculta aia care nu stiu sa lege 2 cuvinte''Vorba lu Rappa''Avem copii de aur si copii minune, dar canta manele ca asa place la lume''Frate lasa-ma sa ascult ''satanele'' mele si te las si eu sa asculti CACATUL tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Faza e urmatoarea. Eu nu ascult muzica incat sa auda si altii. La mine in masina, da. Dar pe strada? Nu. Pun casti si gata. Dar cand vezi ( rar ) un cocalar cu muzica tare ( si muzica si de rahat) ti se face scarba.

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

La ultima faza sunt de acord cu tine, iti strangi bani sa-ti iei ultimul telefon, mai te si imprumuti si mai ii ceri si nu stiu cui dar tu uiti cum sa mesteci si sa inghiti, sau aia de au nu stiu ce masina si le batu vantul in stomac.

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

Stiu,in masura de 90% ascult muzica in casti, cand ascult. si restul de 10% cand is acasa pe PC(Daca ascult si atunci)si crede-ma ca la mine la liceu nu se intampla rar, sa fim 2-3 intr-o ''mare'' de cocalari care bagau boxa in fiecare pauza(Si la unele ore, ca na, nu veneau profesorii, ba erau prea ''buni'' si ii lasau)nu era chiar placut, incepeau si alea sa ''danseze''rolling on the floorce sa mai...iti venea sa sari pe geam..in cap.Ne duceam afara si cand veneam inapoi in clasa erau ceva gen''De ce ati plecat ma afara''(noooo, oare de ce **** mea?)Asta nu suport, baga-ti frate castile ca nu sunt eu obligat sa ascult smiorcaielile tale.Cred ca asta se intampla foarte frecvent pe la scolile de la noirolling on the floorSi cica scoala e cel mai placut loc.o fi, pentru altiirolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Mda. Am avut si eu in anii de liceu romani (am terminat scoala in Italia) si mereu vedeai un romanas cu manelele dupa el. Trist si patetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii au un talent aparte de a ieși în evidență...nu-i poți rata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti spuna fara sa intrebi.
e o chestiune de timp pana gaseste momentul oportun sa aduca asta in discutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manci un snitel in fata lor si le zici ca le-ai luat si lor, sa scoata banii. Vor face criza de nebuneala daca vor auzi asta rolling on the floor

| Laura927 a răspuns:

Daca ar vegana ti-ar fi spus-o in primele 5 minute cand ai cunoscut-o cu siguranta!

| Alexandru250201 a răspuns:

Dupa ce mananca si ce poarta

| emayperritos a răspuns:

Pai poti sa recunosti o persoana vegana de exemplu dupa aspectul fizic adica persoanele vegane sunt cu o talie de viespe nu grasi ca balenela ca si carnivorii sau dupa inteligenta ca persoanele vegane sunt mult mai inteligente sa mai este si dupa dinti ca de exemplu carnivori au dinti mai tociti ca sa poata sa rupa carnea si la vegani nu este nevoie sa rupa decat salate

| fyndtnydt7u a răspuns:

O inviția o cină și când ajungeți acolo o întrebi dacă vrea o friptură ceva.