| clodis_3617 a întrebat:

Cum as putea sa conving o fata de 15 ani(care este ca soramea) sa se lase de fumat fara sa imi raspunda cu,. ceva de genu cu : parca ai fi tata

2 răspunsuri:
| Kramerwalt a răspuns:

Nu o face din prima, deschideti subiecte despre boli intr-o seara(o boala ce stii tu ca este cauzata de tutun)spune-i o poveste, incearca sa inventezi una cu boala respectiva.In a doua seara spune-i ca ai vrea sa te apuci si tu de fumat si vezi ce-ti raspunde(nu te abate mult asupra subiectului)In a treia spune-i ca te-ai gandit toata ziua la chestia cu fumatul si nu prea iti convine ai vizitat un medic care ti-a spus unele intamplari socante si ti-a explicat riscurile.Incearca doar, nu ma critica la asta m-am gandit si eu dar poate cine stie va merge.

| clodis_3617 explică:

Mda..nu prea credlaughing)