| fgmijpb a întrebat:

Cum as putea sa distrug pe cineva care mi-a facut un rau?

9 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cu indiferenta. Atunci cand urasti sau vrei sa faci rau cuiva, iti faci rau singur. Cu cat esti mai indiferent cu atat nu te mai afecteaza.

| fgmijpb explică (pentru IsabelaIssa):

Nu pot sa nu fiu indiferent daca imi tot fura lucruri. Sa raman pur si simplu fara ele?

| suntserios a răspuns (pentru fgmijpb):

Daca e vorba de furat faci frumos o plangere la politie

| IsabelaIssa a răspuns (pentru fgmijpb):

Pai nu trebuie sa te razbuni, vorbeste cu el, sau apeleaza la politie. Eu nu stiu exact despre ce e vorba. Daca e vreun coleg de camera si nu intelege, atunci fa-i si tu acelasi lucru ca sa vada cum e si poate asa se potoleste.

| fgmijpb explică (pentru suntserios):

Suntem elevi.

| fgmijpb explică (pentru IsabelaIssa):

Nu intelege de vorba buna. E prost gramada si are ADHD sau asa ceva. Mergea mai de mult la psihiatru.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru fgmijpb):

Pai si cum de are treaba numai cu tine? Cere sa fii mutat din banca, cat mai departe de el daca se poate. Vorbeste cu parintii tai sa vina la scoala sa vorbeasca cu profesorii sa gaseasca o solutie. Daca are probleme poate ca ar trebui sa il dea la o scoala speciala. Oricum, daca e asa cum spui, nu vad cum te-ai razbuna pe el sau daca are vreun rost. Nu ai rezolva nimic. Mai degraba rezolvi cu parintii/profesorii.

| NoName0x0 a răspuns:

Cati ani ai? Si cum de iti fura lucruri? Pazeste.le, baga.le in ghiozdan ca doar nu iti va fura ghiozdanul cu totul, nu? laughing)) Da.ne mai multe detalii! Stiu ca pentru tine e ceva grav, dar esti cam amuzant! Imi place de tine!

| devor a răspuns:

Nu trebuie sa te.razbuni.Daca iti fura din licruri vorbeste cu ai tai, fa o plangere la politie.Dar nu cauta razbunare, e cel mai urat sentiment sa te.razbuni pe cineva.