| MarryBlake a întrebat:

Cum as putea sa invat engleza? Fara profesoriwinking

3 răspunsuri:
| Ironicnαme a răspuns:

Eu pe net am învăţat. laughing

| bcalex96 a răspuns:

Am vrut si eu sa invat engleza acasa dar nu a prea mers eu am ales sa fac meditaii, am facut cam 1 an jumatate sunt cat de cat capabil sa ma uit la un serial ceva fara subtitrare, ar fi bine sa incerci si tu sa faci meditatii sa prinzi ceva apoi cuvinte expresii si alea le prinzi pe parcurs, ca oricum la scoala nu prea inveti nu stiu ce engleza, ar fi bine sa gasesti un profesor/ profesoara mai tinăr/ă sa te inteleaga mai bine sa aiba rabdare cu tine, dar 2 ore pe saptamana meditatii cred ca ai timp. Bafta!

| punkbuster9988 a răspuns:

Uau.Greu de tot.Pe net nu ti recomand ca nu intelegi nimic.Nici macar un manual de engleza nu ti face viata mai usoara.Ar putea fi o solutie sa rogi un prieten care se pricepe sa te ajute putin, dar sa stii ca un profesor pe langa faptul ca te invata gramatica si vocabular, prin felul lui de a fi te ar putea stimula sa inveti de placere.Adica daca gasesti un profesor potrivit pentru tine o sa fie mult mai usor de inteles.Cea mai putin convenabila solutie ar fi sa te muti in Marea Britanie sau U.S.