| adrian0123 a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras?
Am 17 ani, 1.72 si 56 kg. Vreau sa ma ingras. Am luat si vitamine supradyn dar nimic. niste sfaturi, sau alte vitamine?!

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

SI eu dar de cand fac sport seara manc mai mult, deoarece corpul cand e obosit cere mai mult de mancare, cu cat depui mai mult efort cu atat o sa iti fie mai foame si o sa ai si muschi pe deasupra.big grin

| CyLvEr a răspuns:

Este foarte simplu! Mananca mancaruri mai consistente si in cantitate mai mare.Si incearca sa mananci carne multa inainte de culcare big grin.

| pro a răspuns:

Nu te gandi la cum sa te ingrasi...eu am 16 ani 1.80 si 58 kg si sunt si sportiv de performanta si nu am niciun fel de probleme...important e sa te simti tu bine, daca te simti bine e totul ok

dar ca un sfat incearca sa mananci dupa ora 10 mancaruri grele, multi doctori nu recomanda dar e cea mai rapida metoda de a te ingrasa