| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de dependenta de droguri?

Răspuns Câştigător
| yumary a răspuns:

Pai asta va fi greu dar daca chiar vrei sa scapi de ele vei reusi sigur.
Incearca sa mananci aleceva cand ti-e "pofta" de ele mananca bomboane, jeleuri orice.
Ocupate cu alceva eu stiu uitete la Tv, intalnestete cu prieteni care nu sunt dependenti de droguri, canta, deseneaza. orice vrei tu.happy
Departeaza-te de persoanele care consuma asa ceva, nu le mai da inportanta si nu le mai baga in seama
Daca vezi ca nu fuctioneaza du-te la doctor sau la cineva pe care il cunosti si ai incredere in el\ea si cere o parere.
Te apreciez pentru asta si sper ca te-am ajutat cumva.
Te pup si iti urez mult succes!

4 răspunsuri:
| PotHed a răspuns:

O sa scapi de ea in momentul cand vei hotara sa te opresti tu din propria vointa.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,la tine deja este dependenta, chiar tu ai spus-o. Ceea ce inseamna ca in primul rand iti trebuie vointa, sa iti doresti din tot sufletul sa scapi de aceasta dependenta dar totodata, ai nevoie si de ajutorul unui specialist.Va fi o etapa mai grea a vietii tale dar cu vointa orice este posibil. Discuta cu un specialist si gandeste-te ca daca nu o faci, mereu va exista acea tentatie catre droguri care nu iti va da pace si daca o tii in acest ritm, iti vei distruge viata.In orice caz, primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa nu te mai gandesti la ele si sa actionezi imediat. Vorbeste cu cineva [insa cel mai bine ar fi cu parintii] si consulta un specialist. Dupa cateva sedinte, vei vedea ca vei fi mai binehappy. Succes!

| ExciteMind a răspuns:

Oricine se poate lasa de un anumit lucru daca are vointa! Nimic nu e imposibil