| pacha a întrebat:

Cum as putea slabi destul de repede?

5 răspunsuri:
| Ella_4255 a răspuns:

Am eu o dieta care m-a ajutat mult - am slabit 5 kg intr-o saptamana :X
Dimineata mananci o felie de paine de secara cu gem si margarina ( important nu unt ), bei un ceai /apa plata / suc natural de fructe si fara acid, un fruct proaspat
La pranz - o farfurie de mancare cu 1 felie -max 2 de paine de secara, un fruct
Seara - nu maca mult - o salata, un fruct, ceai sau alta bautura mentionata mai sus, fara paine, daca vrei carne poti sa mananci cam o coada de peste fiarta ( nu prajita sau saramura ).
IMPORTANT :
Nu manca - unt, sare, ciocolata, dulciuri, bauturi acidulate, lapte, branzeturi, bauturi alcoolice ( valabil mai mult la baetzy ).
Poti odata pe saptamana - 2 felii de paine alba, o patratica de ciocolata, 1 iaurt - nu toate in aceeasi zi
Bea cat mai multe likide ca sa iti mai ia din pofta de mancare.
Consuma multe legume si fructe.
Evita prajelile.
Supa de legume fara carne te ajutawinking
Fa in fiecare zi cate 25 de genoflexiuni si 15 abdomene- cu pauze bineinteles si te mai scuturi de maini si picioare, mai faci o incalzire, etc ca sa nu faci febra musculara... Sper ca te-am ajutat. Spor la slabit! Funda?big grin

| Andruta a răspuns:

Eu tin o dieta care nu este greu de tinut si dai foarte repede joshappy
3-4 kg in prima saptamana.
ai voie sa manci :
-supa ( doar zeama fara zarzavaturi )
-carne ( fiarta.prajita cum vrei tu.de orice fel )
-salate
-branza ( numai uscata )
nu ai voie :
-fructe
-legume
-dulciuri
-paine
-iaurt
atentie!
daca ai mancat ceva din lucrurile interzise poti pune chiar si 1kg-1, 5 kg intr-o zi!
este usor de tinutwinking
au am slabit 3 kg in prima saptama si e foarte bine. pentru ca nu ai voie sa slabesti prea repede pentru ca le iei inapoi la fel de repedewinking
baaftawinking

| Andruta a răspuns:

La bun, dieta chiar mergehee hee

| zuzulik_1907 a răspuns:

Pai...bea multa apa incearca sa nu manaci prea mult dupamiaza si de preferat sa nu mananci deloc sera decat un fruct sau cereale dimineata poti manca ceva consistent evita fast-food-urile si dulciurile sucurile incearca sa mananci cat mai natural big grin si mult sport incearca sa te distrezi cand faci sport ca sa treaca mai repede timpul. :*

| Phenom07 a răspuns:

Incearca sa joci tenis.