| Georgiana_2115 a întrebat:

Cum as putea slabi, repede si sanatos?

Răspuns Câştigător
| BadCliché a răspuns:

Buna Georgiana! happy
Dintre toate iti recomand 2 curi de slabire:

2)Mananca putin si des. Poate ai mai auzit de faza asta si ti s-a parut prosteasca insa merge. Daca mananci putin si des ti se formeaza metabolismul si digera mancarea mai repede, iar astfel nu se lipeste nici un gram de zahar pe tine. Corect ar fi sa mananci dimineata cand nu iti e foame o felie de ceva, sau cereale. Apoi dupa 3 ore un fruct, apoi dupa 3 ore iarasi ceva mancare, apoi dupa 3 ore iarasi fruct si tot asa.Important e sa nu faci foame pentru ca daca faci o sa mananci pana te saturi si nu prea e de bine.

2)Sport! Incearca sa practici un sport, sa renunti la dulciuri si o sa fie ok.Dar nu fa aceeasi greseala cum o fac toti: dupa ce slabesti 5 kg de exemplu,nu te apuca sa mananci o tona de dulciuri si o tona de mancare pentru ca se va pune dublu pe tine! Daca incepi si ti o dieta, sau faci sport trebuie sa ti toata viata ca sa te menti in forma.

Sincer eu iti recomand faza cu "mananca putin si des". Si cel mai important, nu manca dupa 7 seara fiindca se cam pune mancarica pe tine.

Bafta :*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facand activitati sportive.

| Deniisze a răspuns:

Fa sport! Sportul inseamna sanatate!
Si schimba-ti regimul alimentar, ia mesele regulat si nu manca dupa ora 19. Bafta!

| deutSa a răspuns:

Pai ia sa vedem thinking

Dimineata poti manca : 2 oua fierte, paine prajita, ceai, ceapa, un mar

Pranz : salata verde + ceapa + rosii + castravete + ulei de masline, carne fiarta de vita + cartofi fierti

Seara : Salata din morcov ras cu laptuci si rosii + o lingurita de ulei de masline.

In mare parte poti manca : oua [ da` nu mai mult de 2 oua pe zi ], multe fructe si legume, evita CARTOFII PRAJITI [ de fapt evita in general prajelile], mananca mai mult fiert decat prajit, bea multe ceaiuri / apa plata [ cel putin 1 L / Zi ] mananca multe salate, carne fiarta de pui, de porc sau de vita, branzica de vaci [ nu in exces, maxim 2 felii/ zi ] mananca mai mult paine prajita sau paine neagra, mancare de spanac/urzici, peste la cuptor, cartofi fierti [ nu in exces ] un pahar de iaurt/ zi...

Ca exercitii poti alerga in fiecare zi cel putin 15 minute + 10 abdomene + 20 genoflexiuni/flotari

Si saritul cu coarda este un remediu bun, deoarece iti tonifiaza muschii si arzi multe calorii!

Sper ca te-am ajutat! postat la 15 Mai 2011 15:05

| NoIdentity a răspuns:

Pai sport o dieta echilibrata sh no stress! succes funda? plzzlove struck

| mady_8925 a răspuns:

Exercitii fizice...
1. Abdomene
2. Flotari
3.Alearga seaara
4Sari coarda
Si mai jos cateva site-uri ce te ar putea ajuta:
http://sanatate.acasa.ro/......11241.html

http://www.trilulilu.ro/JohnyBleack/daa0755a126c2f

| TrickstarR a răspuns:

Depinde cat vrei sa slabesti.
De exemplu ai putea sa slabesti in 4 zile 2 kg. Poti manca la discretie dar sa nu amesteci alimentele. In prima zi mananci fructe, in a 2a- lactate, in a 3a- cartofi fierti sau copti si in a 4a, carne fiarta sau la gratar. Singura problema e ca nu o poti repeta decat peste cateva luni daca vrei sa slabesti mai mult.
E singura dieta care am tinut'o si am fost multumita.
Succes!