| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea slabi repede spunet-mi diete convenabile...si de adolescenti va rog... dau fundita.

2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

3 mese principale pe zi constituite din legume si fructe (obligatoriu), carne alba, cereale integrale, fara produse bogate caloric, 2 gustari intre mese (un iaurt slab, ceva de rontait), fara sa mananci dupa ora 17 (unii spun ca dupa ora 19, ramane la decizia ta). Pe langa asta, faci mult sport, bei multe lichide pentru a te detoxifia si pentru a te hidrata, mai ales ca e vara, iei o lingurita de tarate dimineata pe stomacul gol si ai o gandire pozitiva. Din cate stiu, functioneaza astfel, dar mai bine mergi la un nutritionist care iti va face o dieta personalizata, in functie de cerintele organismului tau, pentru ca o dieta necorespunzatoare poate avea efecte tocmai opuse celor dorite!
Mult succes si un corp sanatos!

| bejanroxana a răspuns:

Nu consuma paine normala...si paine graham mananca intte orele 12-16 dupa ora 16 nu se mai mananca...succes