| Losnams a întrebat:

Cum credeti ca as putea sa ma obisnuiesc sa adorm mai repede? Incep a 8a si fac de dimineata si daca ma culc la 3-4 dimineata si ma trezesc la 7 ce fac eu la ore cu 3 ore de somn. Faza e ca nu sunt obisnuit sa fac de dimineata, pentru ca in ultimii 3 ani am facut dupa-amiaza. Adica a 5a, a6a si a 7a. Cum credeti ca as putea sa adorm mai repede?

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pf, nasol laughing. N-ai ce face decat sa te obisnuiesti sa te trezesti devreme si sa adormi mai devreme (11-12), incearca sa faci tot ce ai de facut pana atunci, eventual niste sport/ceva solicitant sa fii obosit.

| AC4S4 a răspuns:

Cand mergi la festivitate te trezesti pe la ora 7-8 (indiferent la ce ora te culci). Stai toata ziua asa obosit cum esti, seara te culci la ora 11-12 si te trezesti la 7 dimineata. Asa ti se va regla programul de somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema de fiecare data cand am o vacanta mai lunga.
Daca te-ai invatat asa te asigur ca in 3 zile de scoala te lecuiesti de dormitul pana la 4. In prima zi oricum e premierea, a doua zi faci contact cu profesorii si mai vorbiti cu diriginta si abia din a treia zi se mai intra in paine.
Ai sa vezi ca pe la 10, maxim 11 te ia somnul

| teo530 a răspuns:

Într-o zi nu ai şanse, abia acum te-ai gândit să pui întrebarea? Pune-ţi 5-12alarme(eu aşa fac) sau pune pe cineva să te scoale şi cel mai important NU te culca mai târziu de 12 noaptea.

| gheorghe699 a răspuns:

Din curiozitate, ce faci de te culci atat de tarziu? la 3-4 dimineata, mi se pare de neimaginat la varsta ta, nu o lua ca repros, chiar sunt curios ce faci noaptea...

| Losnams explică (pentru gheorghe699):

Ce as putea sa fac? Telefon, TV, PC.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Losnams):

.dar parintii? ce spun, nu observa ca nu dormi, nu te supara, dar nu este bine pentru starea ta de sanatate.

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Incearca sa te obosesti putin prin sport, sau sa inveti putin mai mult apoi incearca sa adormi la ora dorita.Probabil ca nu te obisnuiesti din prima dar nu conteaza, ai timp pana ai nevoie de atentie la ore

| ciumabubonica a răspuns:

Stai nedormit o zis si o noapte...eu asa imi reglez programul