| cici_6785 a întrebat:

Cum credeti ca va arata pamantul in anul 2200?

Răspuns Câştigător
| alecs_5368 a răspuns:

Oo dmne nici nu vreau sa imi imaginez...
probabil k nu o sa mai ai loc de masinile zburatoare(fara roti si volan, cu usi ciudate)... fara nici un pic de verdeata(paduri, flori), numai masinarii sofisticate, orase intunecate dar colorate de tot felul de chestii electronice, fara parcuri, fara lacuri si alte chestii din natura, probabil oamenii vor devenii vecini(si nu numai atat) cu extraterestrii de unde rezulta noi "specii"laughing... oamenii se vor imbraca in haine din metal electronizatelaughing...copii obsedati dupa jocurile electronice... cea mai placuta parte: SCOALA electronizata, cu un sistem de "cunoastere" mult mai usor, elevi mai inteligenti decat profesorii...sosele asfaltate desi nu ar mai fi nevoie avand in vedere ca se circula prin aer...cam asa ceva in concluzie s-ar putea k pamantul in anul 2200 sa se transforme dintr-o sfera intr-un patrat sau un raspuns mai usor :S-AR PUTEA SA NU MAI EXISTE ATUNCI

20 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Ce mai conteaza, oricum nu o sa mai fiu prezenta happy

| maryana5 a răspuns:

Cu muuulta iarba si floricelehee hee
acum sa nu ma mai port ca o blondahee hee la naibah oh go on
Pamantul (ca planeta) va arata mai mare...deoarece se va uni cu luna din cauza coliziunilor asteroizilor urmand ca prin anul 2998 ca luna sa fie una cu Pamantul ceea ce va insemna ca... daca vom aplica Teoria Relativitatii a lui Enstein vom trai pana atunci...desigur trebuie sa incepem din timp sa construim masina timpului nerd

neeeh oh go on cui ii pasa oh go on

cine vrea placintahee hee?

xoxoooo, mary peace sign

auran
| auran a răspuns:

Nu stiu, poate mai robotizat
pana una alta am scapat de un dezastru http://www.descopera.ro/......t-pamantul

| covexrobu a răspuns:

@maryanna era vorba de 2200 nu de 3200. Care pamant? nu stiu daca o sa mai existe dar daca va exista probabil va fie mult mai dezvoltata si cu mult mai multa tehnologie care va fi accesibila tuturor persoanelor.

| dulshe a răspuns:

Albastru?laughing

| Elly4all a răspuns:

Kakaniu in dungitonguelaughing si tot rotund dar cu maisini care zboara si multe tehnologii inventate fff modern. daca va mai exista pamantul in 2200tongue
ByehappyElly

| catalina_2916 a răspuns:

Qm va arata? hmmm...nici nu cred ca va mai existalaughing dar nu conteaza k noi oriqm n-o s mai traim p atunciwinking

| just|breathe a răspuns:

Eu cred ca civilizatia ar fi total schimbata fata de cea de azi si cred ca lumea o va lua de la capat.

| andreea_8479 a răspuns:

Mai bine nu ma gandesc la nimic...si asa nu ajung eu sa il vad km arata in 2200big grin

| yoannah a răspuns:

Io cre`k tot rotund o sa fiestraight face

| Wtf9000 a răspuns:

Nu o sa mai fie pamant.

| cici_6785 explică:

Ce imaginatie bogata aveti... albastru? hai sa-l facem rosu galben si albastru ca sa fie romania pe tot globul

| Ja_Rule a răspuns:

O sa arate tot asa doar ca mai n-o sa mai existe iarna si o sa fie o caldura insuportabila.big grin daca se distruge stratu de ozone nu stiu de o sa mai fie viata big grin da mna omenirea e desteapta banuiesc ca o sa inventeze ei ceva ca viata omeneasca sa continue big grin inca cateva mii de ani big grin mno big grin domne ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sigur dar cred ca va fi mai tare dar si mai moale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu ar mai exista la cat de mult, noi oamenii, il poluam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca va fi o planeta plina de apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2200 pamantul va arata la fel dar poate nu cu aceeasi populatie pentru ca pana in 2200 oameni o sa evolueze mult mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creca o sa fie cumasini zburatoare... rolling on the floorcum a zis ia da crec nu mai traiesc animalerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu cum va fi dar nu cred ca va mai ajunge pina in 2200 fiindca sfirsitul lumii se apropie in 2012.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca, in prezet