| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti la varsta de 15 ani as putea avea o relatie serioasa cu un baiat cu 5 ani mai mare decit mine? Ce sfaturi im puteti oferi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu. Presupun ca tu iti doresti o relatie serioasa, insa semnul de intrebare il punem cand vine vorba de el. Tinand cont de varsta pe care o are comparativ cu tine, e posibil sa urmareasca sex, dar, de asemenea, e posibil sa isi doreasca o relatie frumoasa, solida.
Eu, de exemplu, am o relatie de 5 ani care a inceput la varsta de 15 ani cu un baiat mai mare decat mine cu 6 ani.
Nu m-am lasat usor, a fost nevoit sa astepte mult dupa mine, dar a meritat. Ne-am construit o relatie frumoasa.
E important cand vine vorba de inceperea vietii sexuale (daca nu ti-ai inceput-o inca) sa respecti doua chestiute: tine cont de varsta minima la care din punct de vedere medical poti face pasul asta(17 ani jumatate) si mai tine cont de ceea ce iti doresti tu. Nu o fa pentru "el", cand vrea el, ci pentru tine si cand consideri ca e momentul.
Na, nu trebuia sa iti o lungesc atat de mult, insa imi doream sa iti spun si asta.
Noapte buna!

12 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Pai o relatie serioasa, sa nu te ff pana la 18 ani

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles.Nu ar fi nimic iesit din comun.Totusi ar fi cazul sa te convingi de bunele lui intentii.

| Emilian65 a răspuns:

Daca aceasta relatie exista, ea nu este durabila. Este relatie pe interes din partea baiatului.

| minrest a răspuns:

Cred ca s-a ocupat cu o fata mult mai mica ca sa o poata manipula sa ii dea ce vrea el. Sex. Buna ziua.

Răspuns utilizator avertizat
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

De ce nu? Daca voi chiar va iubiti

| kyliejenner a răspuns:

1. la 15 ani nu poti avea o relatie serioasa
2. mai ales cu unul cu 5 ani mai mare decat tine
doamne fereste-ma laughing

| TPUuser199 a răspuns:

Si eu am o relatie la fel de 10 luni :3. Si deocamdata merge perfect, deoarece stie ca nu va ajunge curand unde vor majoritateawinking. Asa ca trebuie sa ii impui si tu asta de la inceput. sa stie, sa nu se amageasca singur :3 Bafta big grin

| JokerDeaD a răspuns:

Depinde ce fel de baiat e, daca il cunosti foarte bine, si e asa cum iti place, multa iubire va doresc happy

| Alexia53 a răspuns (pentru JokerDeaD):

E un baiat foarte bun, dar i-am spus ca inca nu sunt pregatita pentru o relatie serioasa si sa mai asteptam putin.

| JokerDeaD a răspuns (pentru Alexia53):

Gandeste-te la cei mai bine pentru amandoi happy

| Honeyyy a răspuns:

O da! Prietena mea, are o relatie cu iubitul ei de 5 ani, si diferenta de varsta dintre ei este de 8 ani happy. Deci se poate. Totul consta in faptul sa vrei cu adevarat sa mearga relatia indiferent de varsta :*

Dragostea nu se face cu buletinul pe masa :*