| BalonaașKid a întrebat:

Cum dezinstalez windows 7? Vreau sa-mi pun windows xp si nu stiu cum sa intru in bios si sa fac setarile.
Un tutorial despre cum pot dezinstala windowsul sau niste explicatii pas cu pas ar fi perfect.:*
Funda! :-x

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai nu dezinstalezi windows 7! Se instaleaza peste el windows XP. Indiferent ce windows ai instalat in pc in momentul cand bagi un CD bootabil cu un alt sistem de operare se instaleaza peste (in cazul tau se sterge windows 7 si se instaleaza xp automat)
Aici ai tutorial instalare windows xp sp3 ->>>
Video aici - http://www.videotutorial.ro/? p=425
Foto aici - http://hqlevel.ro/Sfaturi/Tutorial-instalare-Windows-XP-SP3
Succes!

| alexTT a răspuns:

Introduci CD-ul cu windows XP in unitatea optica, restartezi pc-ul, dupa restart ar trebui sa booteze de pe cd si iti va cere sa tastezi o tasta oarecare. Daca nu booteaza de pe cd, mai dai un restart si imediat ce primesti semnal in monitor tastezi tasta delete pentru a intra in bios. Odata ajuns in Bios intrii la Advanced Bios Features si la First Boot Device schimbi pe CD/DVDROM tastezi enter. Pentru a iesi din Bios intrii in meniul principal si tastezi F10 pentru a salva modificarile.