| anonim_4396 a întrebat:

cum dezinstalez windowsul de pe laptop? am windows 7 si vreau sa il dezinstalez ca sa pun 8.1! cum dezinstalez windows 7? fundaaaaa

Răspuns Câştigător
| heAdgN a răspuns:

Trebuie sa cumperi un dvd sa fie nou noute nu il bagi in pc.
descarci windows si sa ai imaginea iso.
dupa accea bagi dvd in pc si o sa iti apara sa pui o imagine iso pui imaginea iso nu in el pe el si il lasi sa se faca cand e gata dai restart si de acolo te descurci.

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Bagi DVD-ul cu windows 8.1, repornesti laptopul si apesi F8, F10 sau F12 in functie de laptop si iti va aparea ceva gen boot from : HDD...
DVD-RW sau ceva de genul si dai de sageti si enter pe dvd-rw pentru a boota de pe dvdwinking incepe instalarea windowsului, ca sa dezinstalezi windows 7 pur si simplu formatezi partitia unde-i instalat 7-le! daca vrei poti formata si celelalte partitii dar asta inseamna sa stergi tot!
Dupa ce ai formatat partitia cu windows-ul e gata, s-a dus w7! poti instala windows 8.1!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se dezinstaleaza singur cand instalezi win 8.Bagi dvd-ul cu win 8 in unitate si dai restart.La repornire, pe fond negru iti va scrie undeva jos : Press any key to boot from cd.Atunci apesi orice tasta vrei si va incepe instalarea win 8.Cand ajungi la partitii, reformatezi partitia C astfel se va sterge tot din acea partitie, bineinteles ca si win 7. Apoi, tot in acea partitie instalezi win 8 pe curat. Daca nu stii, lasa pe altcineva si uite asa inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am windows 8.1 pe stick si e piratat de pe net.

| heAdgN a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa cumperi un dvd sa fie nou noute nu il bagi in pc.
descarci windows si sa ai imaginea iso.
dupa accea bagi dvd in pc si o sa iti apara sa pui o imagine iso pui imaginea iso nu in el pe el si il lasi sa se faca cand e gata dai restart si de acolo te descurci.

| Diurpaneus a răspuns:

Nu trebuie sa-l dezinstalezi, se dezinstaleaza singur cand il instalezi pe urmatorul.